Lovćen startovao porazom

Lovćen je večeras u Ljubuškom, u prvom kolu, izgubio od predstavnika Bosne i Hercegovine, ekipe Izviđača rezultatom 31:27.
1 komentar(a)
Marković, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 15.09.2012. 20:40h

Očigledno nijesu preboljeli šok iz Beograda i poraz od Sloge u polufinalu kvalifikacija za Ligu šampiona - rukometaši Lovćena poraženi su večeras u Ljubuškom od Izviđača, na startu nove sezone SEHA lige, od ekipe koju su prošle sezone dva puta savladali u ovom takmičenju.

Lovćen je bolje počeo meč, na startu je poveo 3:1 i 4:2, ali je onda Izviđač serijom 5:0 preokrenuo na 7:4. Cetinjani su desetam minuta kasnije ponovo vratili prednost (11:9), ali su ponovo stali. Domaćin je sa četiri uzastopna gola poveo 13:11 i prednost od dva gola sačuvao do odmora.

Izabranici Pera Miloševića su uspjeli da izjednače na 18:18, ali više od toga nijesu mogli. Izviđač je vrlo brzo stekao tri gola prednosti (22:19), i prednost više nije ispuštao do kraja meča.

Istina, Lovćen je bio u igri do posljednjih 8-9 minuta, kada je zaostajao dva gola (25:27), ali je predstavnik Bosne i Hercegovine sa dva uzastopna gola otišao na 28:25 i definitivno prelomio utakmicu.

Lovćen u narednom kolu, 22. septembra, dočekuje slovački Tatran iz Prešova, pod uslovom da u dvorani na Cetinju bude uključena struja (isključena je već tri nedjelje zbog nagomilanog duga prema elektrodistribuciji).

Izviđač - Lovćen 31:27 (14:12)

Ljubuški - Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 400. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Izviđač 1 (1), Lovćen 6 (6). Isključenja: Izviđač 8, Lovćen 8 minuta.

Izviđač: Burić, Paradžik, Kolovrat, Buljubašić, Malinović 4, Zeljić 9, Bošnjak, Herceg 1, Burić 8, Vidović 5, Boras, Ereš 4, Hrstić, Paponja, Mataga.

Lovćen: Abramović, G. Vujović, Daskaloski, Lipovina, Jovetić 1, Popović, I. Radović 1, Marković 14, S. Vujović 1, Pejović, Drašković 4, M. Radović 2, Perišić 1, Nikolić, Lasica 2, Grbović 1.