Nevjerovatan preokret Brazila, kiks Rumunki

Ćana Mason, Foto: Www.handballbrazil.com
Ažurirano: 07.12.2011. 00:20h

Rumunija bez Kristine Neagu ne liči na veliku ekipu - osvajač bronzane medalje na Evropskom prvenstvu uzeo je samo bod protiv Japana (28:28).

Tim iz Zemlje izlazećeg sunca je do remija stigao serijom 3:0, koju je golom iz kontre zaključila Aiko Hafajune u posljednjoj sekundi!

To je samo potvrdilo da je tim Radua Voine u slaboj formi, jer je autsajdere savladao sa malom razlikom - protiv Kube je bilo 33:27, a Tunisa 30:28.

U derbiju grupe C, Brazil je na nevjerovatan način savladao Francusku.

Domaće su na poluvremenu gubile 17:10, ali su predvođene nevjerovatnom Ćanom Mason na golu (67 odsto odbrana) drugih 30 minuta dobile 16:5 i slavile sa 26:22.

Rusija je nastavila siguran hod ka 1. mjestu u grupi B, pošto je pregazila Australiju (45:8), dok je Danska u derbiju grupe D bila bolja od Hrvatske (23:19).

U našoj grupi, Norveška je oduvala Island (27:14) uz šest golova Lin Jorum Suland i četiri Amande Kurtović, dok je Njemačka jedva savladala Kinu (23:22).

Tim iz najmnogoljudnije zemlje svijeta je vodio od početka, imao pet golova prednosti, ali su Njemice iskoristile strah rivala od pobjede i golom Nađe Nadgornjaje 30 sekundi prije kraja stigle do dva boda.