Ništa od polufinala: Francuska zaustavila Crnu Goru

Francuska u polufinalu igra sa Švedskom, koja je savladala Dansku 26:23
146 pregleda 0 komentar(a)
Milena Raićević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.12.2017. 21:29h

Crna Gora je završila nastup na Svjetskom prvenstvu - "lavice" su u četvrtfinalu poražene od Francuske 25:22.

Crnogorska selekcija je dobro počela, ali je nakon vođstva 4:2 uslijedila serija rivalki 5:0 i od tog momenta Francuskinje su konstantno vodile.

Njihova najveća prednost iznosila je pet golova razlike, a svaki put kada bi izborile priliku da se vrate u utakmicu, igračice Pera Johansona ili bi pravile tehničke greške, ili promašivale iz dobrih pozicija, uz sjajno izdanje golmanke Lejno.

Crna Gora takmičenje završava sa pobjedama nad Danskom, Tunisom i Srbijom, porazima od Rusije, Japana i Francuske, te remijem protiv Brazila.

19:23 - Ue

Lejno brani zicer Itani Grbić. Da li je posljednja šansa za preokret propuštena?

19:22 - Raičević (sedmerac)

Isključenje Ajglon. Izborila ga je Brnović.

18:22 - Lakrabe

18:21 - Jauković

17:21 - Radičević

Dvije igračice više, ali Lejno brani zicer Bobani Klikovac.

Bulatović je promašila sedmerac, ali uhvatila loptu i izborila isključenje Lakrabe.

10:13 - Pino (sedmerac)

Crna Gora na poluvremenu gubi 12:10 od Francuske u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

Očekivano težak meč, koji je prijetio da ode potpuno na stranu Francuskinja, nakon serije 5:0 sredinom poluvremena i četiri gola prednosti (9:5).

Dobro su, međutim, reagovale "lavice", nisu dozvolile rivalkama da se odlijepe, tako da sa podnošljivim zaostatkom dočekuju nastavak.

10:12 - Bulatović (sedmerac)

9:12 - Ue

9:11 - Ue

9:10 - Brnović

8:10 - Pino

8:9 - Radičević - njen sedmerac odbranila je Lejno, ali je lopta ponovo došla do Radičević, koja sa crte nije pogriješila

7:9 - Radičević (sedmerac)

6:9 - Bulatović

5:9 - Pino (sedmerac)

5:8 - Minko

5:7 - Despotović

Tajm-aut Crna Gora. Serija Francuske 5:0.

3:2 - Bulatović iz teške pozicije sa 10 metara

Rajčić uzvraća - brani sedmerac Lakrabe.

Lejno brani sedmerac Mileni Raičević.

2:2 - Niomble

2:1 - Lakrabe (sedmerac)

2:0 - Bulatović

Sjajna odbrana Marine Rajčić, koja je skinula zicer Dembele.

1:0 - Raičević (sedmerac)

Počeo je meč.

Crna Gora i Francuska od 20 i 45 igraju drugi meč četvrtfinala na Svjetskom prvenstvu za rukometašice.

Biće to treći duel ove dvije selekcije na šampionatima svijeta, a oba puta do sada slavile su Francuskinje.

Na šampionatu prije dvije godine bilo je 34:23, a 2013. 17:16.

"Lavice" su izgubile posljednja tri duela sa Francuskom, koja je bila bolja i na šampionatu Evrope 2014. - 24:20.

Posljednju pobjedu ostvarile su u Londonu, na Olimpijskim igrama 2012. u četvrtfinalu 23:22.

Pobjednika duela Crna Gora - Francuska u polufinalu čeka selekcija Švedske, koja je savladala Dansku 26:23.