Nove pobjede Lovćena i Budvanske rivijere

Logo RSCG, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 19.11.2014. 22:11h

Rukometaši Lovćena pobijedili su večeras u Pljevljima ekipu Rudara 28:23 (10:11), u utakmici odloženog 1. kola Prve muške lige.

To je drugi trijumf cetinjskog tima, dok je Rudar doživio prvi poraz ove sezone.

Iako su na kraju čak i ubjedljivo izgubili, mladi rukometaši Rudara su protiv prvog favorita lige pokazali da neće biti „mačji kašalj“ i da imaju dovoljno potencijala da itekako namuče sve rivale.

Tako su ovog puta, uz bučnu podršku sa prilično popunjenih tribina, skoro 50 minuta „davili“ iskusnije i snažnije Cetinjane, u prvom poluvremenu imali tri, a 12 minuta prije kraja utakmice dva gola viška (19:17), ali je onda do izražaja došlo iskustvo gostiju i raspucani Latković i Kaluđerović, pa je Lovćen ipak zasluženo upisao i drugu prvoligašku pobjedu.

Kod domaćih briljirao je golman Anđelić sa 15 odbrana, Majić je postigao sedam, a Pelidija i Milić po pet golova.

Na drugoj strani, pored već pomenutih golgetera, sa nekoliko dobrih odbrana u finišu istakao se i golman Abramović.

Novu pobjedu ostvarili su i rukometaši Budvanske rivijere, koje su u gostima pobijedili Ulcinj 27:25 (15:10). U posljednjem meču ovog kola sjutra u 17 sati rivali će biti Be­ra­ne 2003 i Moj­ko­vac.

Rudar - Lovćen 23:28 (11:10)

Pljevlja - Sportski centar „Ada“. Gledalaca: oko 1200. Sudije: Vešović (Berane) i Mitrović (Podgorica). Sedmerci: Rudar 3 (2), Lovćen 2 (2). Isključenja: Rudar 8, Lovćen 4 minuta.

Rudar: B. Anđelić, Ćuzović, Leković, Dujović 1, Grujičić, Tošić 2, Lacmanović 1, Milić 5, Aničić 1, Pelidija 5 (2), Marković, Andesilić, G. Anđelić (15 odbrana), Majić 8, Mlatišuma.

Lovćen: Abramović (sedam odbrana), Belojica, Stanojević, Lipovina, Popović 4, Đ. Marković, I. Marković 2, Lakićević, Cicmil (jedna odbrana), Krivokapić 2, Pejović, Mihaljević, Drašković 3 (2), Kaluđerović 7, Latković 10.