Pala Bosna, treća pobjeda rukometaša Sutjeske

Nikšićani savladali Bosnu sa 23:17 i zabilježili treću uzastopnu pobjedu u Seha ligi
59 pregleda 0 komentar(a)
Bogdan Nikolić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 22.03.2012. 21:26h

Nakon druge, stigla je i treća pobjeda - rukometaši Sutjeske savladali su Bosnu, koja je ipak bila lak plijen Nikšićana. Gosti su na startu iskoristili princip Sutjeske „lako ćemo“ i u 17. minutu stigli do četiri gola prednosti (7:3). Ovakav epilog trgnuo je izabranike Božidara Mušikića iz letargije, tako da je u nastavku meča na parketu postojala samo jedna ekipa. Uslijedila je serija 7:0 za totalni preokret...

Velike zasluge za trijumf Nikšićana idu na račune golmana Marka Rajkovića, koji se istakao sa 16 odbrana, kao i raspoloženih strijelaca Borisa Šekarića i Rista Blagojevića, koji su postigli po pet golova.

"Pobjeda uvijek prija. Ova je bila očekivana, ali smo zadovoljni rezultatom. Probudili smo se nakon vođstva gostiju, preuzeli konce igre i meč rutinski priveli kraju. Nadam se da ćemo nastaviti u pobjedničkom ritmu", istakao je nakon meča bek Nikšićana Blagojević.

Sutjeska - Bosna 23:17 (11:9)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 100. Sudije: Vešović (Berane) i Mitrović (Podgorica). Sedmerci: Sutjeska 5 (3), Bosna 2 (1). Isključenja: Sutjeska 12, Bosna 14 minuta.

Sutjeska: Rajković (16 odbrana i sedmerac), Jocović, Bojanić, Damjanović, Đođić 1, Ašanin 3, Blečić, Vučković 4 (2), Šekarić 5, Blagojević 5, Nikitović, Nikolić 3 (1), Jovanović, Čizmović, Radulović 2.

Bosna: Tatar (sedam odbrana), Efendić (10 odbrana), Polić Jusufović, Terza 3, Sabljaković, Zulfić 1, Alibegović 1, Hrbat 6 (1), Bracković 5, Duraković 1, Lingo, Dedajić.