Pala i Letonija, za finale sa Češkom

2 komentar(a)
Juniorska rukometna reprezentacija, Foto: RSCG
Ažurirano: 26.07.2018. 19:36h

Četvrta utakmica, četvrta pobjeda juniora Crne Gore. Ali, samo kao uvod u dva najznačajnija meča u novijoj istoriji naših mladih rukometnih reprezentacija, jer će puleni Brana Božovića tražiti još dva trijumfa i pokušati da postanu naša prva generacija koja je izborila plasman na veliko takmičenje.

Za to su potrebni trijumfi u subotu protiv Češke u polufinalu, a onda i u nedjelju u finalu B Evropskog prvenstva u Podgorici, protiv Austrije ili Letonije, koja je večeras savladana sa 29:25.

„Crveni” su u direktnom duelu za 1. mjesto u grupi B dominirali od starta i u 25. minutu stigli do plus šest (12:6). Ista razlika je dostizana nekoliko puta, posljednji put u 48. minutu (24:18), na šta je tim sa Baltika odgovorio serijom 3:0 za 24:21.

Letonci su iskoristili treće isključenje jednog od najboljih igrača Crne Gore, Vasilija Kaluđerovića, da dva puta priđu na minus dva (26:24 i 27:25), ali su da posljednja gola na meču dali Marko Radoman i Branko Vujović...

Crna Gora će u subotu od 17 časova u polufinalu igrati sa Češkom, koja je u direktnom duelu za 1. mjesto u grupi B izgubila od Austrije sa 29:22.

A onda, dan kasnije, igra se finale. Nadamo se da će u njemu biti Božovićev tim, koji bi titulom izborio nastup u A diviziji i drugo veliko takmičenje za mlade muške selekcije.

Do sada je jedino učešće bilo na Evropskom kadetskom prvenstvu u Podgorici i Nikšiću, na kojem je tim Pera Miloševića bio pretposljednji.

CRNA GORA - LETONIJA 29:25 (14:9)

Podgorica - Dvorana „Verde”. Gledalaca: 200. Sudije: Karmo i Mirš (Francuska). Sedmerci: Crna Gora 2 (2), Letonija 6 (4). Isključenja: Crna Gora 12, Letonija 8 minuta. Crveni karton: Kaluđerović (Crna Gora) u 47. minutu (3X2).

Crna Gora: Matović (devet odbrana i sedmerac), Braunović (pet odbrana), Ćorsović, Ašanin 4, Bakić 4 (2), Eraković, Abramović, Mandić 2, Radoman 5, Bajčeta, Žurić, Vujović 3, Perišić 2, Kaluđerović 3, Abramović 2, Radičević 4.

Letonija: Jansons (sedam odbrana), Kušners (devet odbrana), Pančenko 4 (1), Krivinš 1, Pilpuks 3, Usans, Ozols 1, Jonuška 3, Strazdinš, Gorbunovs 4, Kurzemnijeks 6 (3), Stepujenoks-Stukanovs 1, Meikšans 1, Šuleiko 1.