Pobjeda bez značaja

Iako su Mini ligu za prvaka završili sa maksimalnim učinkom i svih šest pobjeda, rukometašima Lovćena, nakon trijumfa Mojkovca nad Sutjeskom, ni to nije bilo dovoljno da osvoje titulu
Ažurirano: 07.05.2011. 19:19h

Iako su Mini ligu za prvaka Crne Gore završili sa maksimalnim učinkom i svih šest pobjeda, rukometašima Lovćena, nakon trijumfa Mojkovca nad Sutjeskom, ni to nije bilo dovoljno da osvoje titulu državnog prvaka. Za razliku od Cetinjana, Rudar je upisao i šesti poraz, pokazavši da u ovom momentu nema dovoljno snage da se ozbiljnije suprotstavi znatno kvalitetnijim rivalima.

Samo u nekoliko uvodnih minuta, i rezultata 1:0 i 2:1, Rudar je uspio da parira Lovćenu, ali kada su gosti dodali malo gasa, za čas su stekli sedam golova viška (16 :9, 20 minut), pa ni dilema oko pobjednika više nije bilo. Koliko su rivali bili opušteni i poklanjali pažnje odbrani, svjedoči i čak 71 postignuti gol.

Kod domaćina nešto bolji od ostalih bili su Kaluđerović i Lacmanović, a kod Cetinjana dvojica Markovića i Filip Popović.

Rudar - Lovćen 32:39 (13:20)

Pljevlja - Sportski centar „Ada“. Gledalaca: 300. Sudije: Mlatišuma (Bar) i Bailović (Pljevlja). Sedmerci: Rudar 7 (7), Lovćen 4 (4). Isključenja: Rudar, Lovćen 6 minuta.

Rudar: Simonović (tri odbrane), Marković (tri odbrane), Jablan 2, Mašković 4, Grujičić 2, Lacmanović 6, Matović, Milić 1, Kovačević, Sošić, Ajduković 2 (1), Lučić 2, Kaluđerović 11 (6), Koćalo 2.

Lovćen: Simić (devet odbrana), Abramović (tri odbrane), Mladenović 1, N. Marković 5, Lasica 3, Milošević 3, Kaluđerović 3 (1), I. Marković 7 (2), Pejović 3, Radović 3, M. Popović, Latković, F. Popović 6 (1), Perišić 5.