Pobjeda Budvanske rivijere u Pljevljima

Logo RSCG, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 27.10.2015. 18:30h

Rukometaši Budvanske rivijere pobijedili su večeras u Pljevljima ekipu Rudara 27:17 (15:9), u utakmici drugog kola Prve crnogorske lige.

To je drugi trijumf budvanskog tima, koji je na startu šampionata savladao Mojkovac 30:24.

Rudar je doživio prvi poraz, a u prvom kolu bio je slobodan.

Bez mnogo naprezanja Budvani su trijumfovali u Pljevljima, potvrdivši da će uz Lovćen biti glavni kandidat za titulu šampiona države.

Predvođeni sjajnim internacionalcem iz Poljske Lukašom Ašrukom, gosti su od prvog minuta zaigrali ozbiljno i disciplinovano, čvrsto u odbrani i raznovrsno u napadu, pa je malobrojnoj publici veoma brzo bilo jasno ko će se na kraju radovati.

Opravdanje za domaće rukometaše, pored prilično siromašnog igračkog kadra, može još samo biti činjenica da su fizički nespremni i neuigrani, pošto su sa pravim treninzima počeli tek prije deset dana.

Ostali mečevi na programu su sjutra.

Mojkovac će ugostiti Komove (Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević, Nikola Rakonjac), dok će se u Tivtu sastati Partizan i Lovćen (Novica Mitrović i Miljan Vešović, Predrag Pavićević).

Obje utakmice počeće u 18 sati.

U ovom kolu slobodni su rukometaši Berana 2003.

Za sjutra zakazana su i oba duela Prve crnogorske lige za rukometašice.

U 12 sati sastaće se Budućnost II i Levalea 2010 (Jelena Vujačić i Anđelina Kažanegra, Milorad Vujošević), dok će tri sata kasnije početi duel Danilovgrada i Bara (Ivan Vujačić i Bogdan Kaluđerović, Gojko Vučković).

U ovom kolu slobodne su rukometašice Nikšića.

Rudar - Budvanska rivijera 17:27 (9:15)

Pljevlja - Sportski centar „Ada“. Gledalaca 300. Sudije: Igor Čavor i Mladen Beharević (Cetinje). Sedmerci: Rudar 1 (1), Budvanska rivijera 3 (2). Isključenja: Rudar 6, Budvanska rivijera 4 minuta.

Rudar: Terzić, Šarac (dvije odbrane), B. Tošić (12 odbrana), Beljkaš, Grujičić, I. Tošić 4, Ćuzović 1, Milić 4, Pelidija 5(1), Andesilić, Cupara, Vučetić, Gazdić, Đačić, Matović.

Budvanska rivijera: Pešić (11 odbrana), Spalević (tri odbrane), Bojbaša, Jauković 2, Lacmanović 4, Lakić 1, Vuković 1, Đorđić 1, Sunković 3, Čampar 1, Ašruk 9 (2).