Pobjede Boke i Sutjeske

Boka i Sutjeska upisali su pobjede, i to u gostima, u okviru osmom kola Prve lige rukometaša, prvog kola u nastavku prvenstva.
Ažurirano: 01.03.2014. 20:14h

U primorkom derbiju, Boka je u Budvi trijumfovala protiv domaće Budvanske rivijere 24:21, i izjednačila se po broju bodova (osam) sa Budvanima, ali su bolji u međusobnom skoru, jer su u prvom dijelu prvenstva poraženi kod kuće 20:19.

Marko Martinović je sa sedam golova bio najefikasniji u pobjedničkom timu, dok su po pet puta mrežu tresli Đorđe Peruničić i Slobodan Bulajić.

Kod domaćina, istakao se Vuk Latković (šest pogodaka), četvorostruki strijelci su bili Boris Šekarić, Stefan Vuković i Nebojša Lakić.

Sutjeska je bila bolja od Danilovgrada 29:24, i upisala treći trijumf. Danilovgrad je i nakon osam kola jedina ekipa bez boda u šampionatu.

Nikšićani su ovom pobjedom preskočili Mojkovac na 5. poziciji, s tim što Mojkovčani u utorak igraju protiv Lovćena na Cetinju. U ovom kolu slobodna je ekipa Ulcinja.

Budvanska rivijera - Boka 21:24 (11:10)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 250. Sudije: Mitrović (Podgorica), Vešović (Berane). Sedmerci: Boka 5 (4). Isključenja: Budvanska rivijera 8, Boka 8 minuta. Crveni karton: Vrdoljak (Boka) u 59. minutu.

Budvanska rivijera: Šljukić, Vuković 4, Vujović, Lakić 4, Pešić, Bubanja 1, Bašić 2, Krivokapić, Latković 6, Glendža, Šekarić 4.

Boka: Krasić, Vučetić, Perović, Simović 1, Bulajić 5, Račeta 3, Abramović 2, Martinović 7, Čule, Đurović 1, Peruničić 5, Samardžić, Vrdoljak, Pleskonjić.

Danilovgrad - Sutjeska 24:29 (13:16)

Danilovgrad - Sportska hala. Gledalaca: 100. Sudije: Kaluđerović, Vujačić (Cetinje). Sedmerci: Danilovgrad 5 (3), Sutjeska 6 (3). Isključenja: Danilovgrad 10, Sutjeska 10 minuta.

Danilovgrad: Simonović (20 odbrana i dva sedmerca), S. Cupara, Obradović, Otašević, Kažić 3, Pavličić 1, Jablan 2, Marković 2, Đurišić, S. Perović, B. Perović 6, Mi. Lakić 2, Mr. Lakić, B. Cupara, Majić 8.

Sutjeska: Đurđevac (14 odbrana i dva sedmerca), Vujović 1, Radović 9, L. Burić 4, Blagojević 1, Jovanović, Kekić, Jauković 1, Zmajević, Džadžić 8, Nenezić, M. Burić 4, Blekić, Goranović 1.