Pobjede Lovćena i Sutjeske

Rukometaši Lovćena i Sutjeske upisali su pobjede protiv Budvanske rivijere i Mojkovca, u mečevima 4.kola Mini lige za prvaka.
77 pregleda 0 komentar(a)
Andrija Pejović, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 02.05.2012. 21:00h

Iako su prošle nedjelje u Nikšiću osigurali šampionsku titulu, rukometaši Lovćena, očigledno, žele da sezonu završe bez poraza – izabranici Pera Miloševića su u Budvi upisali i četvrtu pobjedu u Mini ligi, ukupno 17. u prvenstvu, računajući i ligaški dio.

Cetinjani su pitanje pobjednika riješili već na poluvremenu, pa su prednost rutinski sačuvali u nastavku.

Sutjeska je potpuno zasluženo savladala goste iz Mojkovca, i upisala drugu pobjedu u Mini ligi za prvaka - ovom pobjedom izabranici Božidara Mušikića vratili su se u trku za drugo mjesto, jer sada imaju dva boda manje od Mojkovčana.

Gosti su odlično otvorili utakmicu serijom 5:0, ali je to trgnulo domaćina iz letargije. Najviše zahvaljujući odbranama Marka Rajkovića (odbranio tri sedmerca), te raspoloženom Mirku Majicu, Sutjeska je stigla do nove pobjede.

U pojedinim trenucima, domaći su imali i šest golova viška, ali gosti su u finišu zaigrali konkretnije, ali su uspjeli samo da ublaže poraz.

Sjutra se u Baru igra utakmica 4. kola Mini lige za ostanak, između Sedmerca i Rudara. U ovom kolu slobodno je Berane.

Budvanska rivijera - Lovćen 21:28 (9:16)

Budva - Mediteranski sportski centar“. Gledalaca: oko 100. Sudije: Drekalović (Podgorica) i Crnogorac (Pljevlja). Sedmerci: Budvanska rivijera 5 (5), Lovćen 2 (1). Isključenja: Budvanska rivijera 4, Lovćen 4 minuta.

Budvanska rivijera: Koćalo 4, Vujović, Potparić 2, Lakić 1, Bulajić 1, Šljukić, Suknović 7, Milić 2, Kaluđerović 2, Ilić, Stojanović, Ćeranić 2, Glendža.

Lovćen: Abramović, Lipovina 1, Jovetić 4, Kaluđerović 4, I. Marković, Stanković, Borilović, Pejović 4, Simić, Drašković, Popović 6, Latković 1, Perišić, Lasica 2, Grbović 3, N. Marković 3.

Sutjeska – Mojkovac 28:24 (14:13)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 100. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Sutjeska 4 (2), Mojkovac 6 (3). Isključenja: Sutjeska 4, Mojkovac 12 minuta.

Sutjeska: Jocović (pet odbrana), Rajković (12 odbrana i tri sedmerca), Bojanić, Damjanović, Radulović, Rakočević, Blečić, Šekarić 3, Ašanin 2, Majić 9 (1), Đođić 5, Vučković 4 (2), Nikitović, Blagojević, Nikolić 1, Čizmović 4.

Mojkovac: Cvetković (sedam odbrana), Bogavac 5, Rakočević 1, Tomović, Sošić, Žurić 2, Ljubojević 4, Rondović, Mišnjić, Dapčević 7, Danić 3 (3), Savić, Krušić, Jaćimović 2, Vuković, Turković.