Poljska dobila Rusiju, Srbija eliminisana - Vijesti.me
EP ZA RUKOMETAŠE

Poljska dobila Rusiju, Srbija eliminisana

Poljska je savladala Rusiju sa 24:22, a tim Vladana Matića je poražen od Francuske (31:28), pa je već u prvoj fazi završio takmičenje na 11. Evropskom prvenstvu

Jakub Lucak i Marijuš Jurkijevič
Jakub Lucak i Marijuš Jurkijevič (Foto: EPA)

Desilo se ono čega su se pribojavali rukometaši Srbije - Poljska je savladala Rusiju sa 24:22, a tim Vladana Matića je poražen od Francuske (31:28), pa je već u prvoj fazi završio takmičenje na 11. Evropskom prvenstvu.

Naime, Poljaci, Rusi i Srbi imaju po dva boda, s tim da najgoru međusobnu gol razliku u tom trouglu imaju "orlovi". Momir Ilić i drugovi su, naime, savladali Poljsku sa 20:19, ali su izgubili od Rusije 27:25.

Zbog toga se aktuelni evropski vicešampion već sjutra vraća kući...

Poljska je do trijumfa nad Rusijom došla spektakularnim preokretom u finišu prvog i u drugom poluvremenu, kada je serijom 12:2 sa 9:14 stigla do 21:16.

Rusi su, ipak, boljom igrom u finišu prišli na minus dva, što im je omogućilo da budu bolji u trouglu od Srbije, kojoj je bio potreban makar bod "baćuški" ili poraz od četiri i više golova razlike.

Jakub Lucak i Kšiptof Lijevski su sa po četiri gola bili najbolji u pobjedničkom timu, ali je ponovo najbolji bio veliki Slaviomir Šmal sa čak 21 odbranom. Ruse je predvodio Pavel Atman sa šest pogodaka.

U derbiju grupe D, u kojoj je bila i Crna Gora, Hrvatska je savladala Švedsku sa 25:24 i prenosi maksimalna četiri boda u novoformiranu grupu 2. Šveđani će imati dva boda, a Bjelorusija 0.

Denis Buntić i Domagoj Duvnjak su mrežu selekcije "tri krune" tresli po šest puta, a Lukas Karlson je postigao pet golova.

Grupa C (Arhus)
Poljska - Rusija 24:22
(10:14)
Srbija - Francuska 28:31 (12:17)
Tabela: Francuska 6, Poljska, Rusija, Srbija 2.

Grupa D
Hrvatska - Švedska 25:24
(10:9)
Bjelorusija - Crna Gora 29:23 (13:13)
Tabela: Hrvatska 6, Švedska 4, Bjelorusija 2, Crna Gora 0.

Subota - grupa 1 (Herning)
Makedonija - Mađarska (16)
Austrija - Island (18.15)
Danska - Španija (20.30)
Tabela: Španija, Danska 4, Makedonija 2, Island, Mađarska 1, Austrija 0

Nedjelja - grupa 2 (Arhus)
Poljska - Bjelorusija (15.45)
Rusija - Švedska (18)
Francuska - Hrvatska (20.15)
Tabela: Hrvatska, Francuska 4, Švedska, Poljska 2, Rusija, Bjelorusija 0


Najčitanije iz sekcije Rukomet