Poraz Sutjeske u Skoplju

Rukometaši Sutjeske poraženi su večeras u Skoplju od Metalurga 31:23, u utakmici 12. kola SEHA lige.
53 pregleda 0 komentar(a)
Mladen Rakčević, Foto: Rkmetalurg.mk
Ažurirano: 11.12.2011. 20:23h

Rukometaši Sutjeske prema očekivanju doživjeli su poraz u Skoplju od Metalurga sa 31:23 (14:12), u meču 13. kola SEHA lige. Prvak Makedonije je lako stigao do trijumfa, iako je ekipa Lina Červara igrala bez braće Mojsovski, Kozline i Stoilova, dok je golman, Mojkovčanin Stanić utakmicu posmatrao sa klupe. I Nikšićani su bili oslabljeni neigranjem povrijeđenih Majića i Radulovića.

S obzirom na razliku u kvalitetu, jedina nepoznanica u današnjem meču bila je konačna razlika. Sutjeska je povela 1:0, i to je bilo jedino vođstvo na meču. Metalurg je već u 7. minutu vodio 5:2, ali su izabranici Božidara Mušikića u 19. minute stigli do izjednačenja na 8:8. Deset minuta kasnije Metalurg je stigao do najveće prednost u prvih 30 minuta (14:12), ali je Sutjeska do odmora prepolovila zaostatak…

U nastavku dileme nije bilo, Metalurg je dodao gasu 34. minutu je bilo 18:13, četiri minuta kasnije 21:14, a najveća u 48. minutu, kada je sa semaforu stajalo 27:16…

Metalurg - Sutjeska 31:23 (14:12)

Skoplje – Dvorana: “Autokomanda”. Gledalaca: 500. Sudije: Boričić i Marković (Srbija). Sedmerci: Metalurg 4 (2), Sutjeska 2 (1). Isključenja: Metalurg 2, Sutjeska 6 minuta.

Metalurg: Stanić, Angelov (četiri odbrane), Mitrevski (tri odbrane), Rakčević 1, Levov 2, Dimovski 1, Marković 2 (2), Georgijevski 7, Manaskov 3, Mirkulovski 2, Markoski, Batinović 7, Stojčevski 3, Jonovski 2, Alušovski 1.

Sutjeska: Rajković (16 odbrana), Jocović, Rakočević 1, Blečić, Bulajić 1, Šekarić, Kaluđerović, Đođić 2, Vučković 3, Nikitović 1, Trifunović 8, Blagojević 1, Bojanić, Nikolić 1, Čizmović 5.