Prva velika senzacija: Brazil porazio Hrvatsku!

Izabranici Lina Červara sada moraju težim putem do polufinala - preko Njemačke i Francuske
4062 pregleda 5 komentar(a)
Slavlje rukometaša Brazila, Foto: ANNEGRET HILSE
Ažurirano: 20.01.2019. 19:53h

Nakon pet pobjeda u grupi, izgledalo je da su rukometaši Hrvatske nadomak polufinala, a sada do borbi za medalje mogu samo najtežim mogućim putem - moraju da pobijede i domaću Njemačku u ponedjeljak veče (20.30) i Francusku u srijedu.

„Krivac” za to je Brazil, koji je priredio najveću senzaciju 26. Svjetskog prvenstva i šokirao „kauboje” u Kelnu (29:26).

„Karioke” su vodile od starta, a čudo je bilo u najavi već u 17. minutu, kada je bilo 11:5.

Lino Červar je rizikovao, pokušao da napada sa sedam igrača, ali su Južnoamerikanci to kaznili sa sedam pogodaka u praznu mrežu.

„Morali smo to da radimo. Šta sam mogao? Imali smo velikih problema s njihovom dubokom odbranom”, pravdao se Červar nakon utakmice.

Hrvati su najbliže prišli u 53. minutu, kada je Jakov Vranković smanjio na 26:25, a posljednju šansu propustili 60 sekundi prije kraja, jer je Leonardo Terkariol pri rezultatu 28:26 sjajno odbranio šut Domagoja Duvnjaka.

„Odigrali smo jako lošu utakmicu, primili smo sedam-osam golova na prazan gol. Sve što smo dobro radili u prvoj grupi sada nije funkcionisalo, ni odbrana 5-1 ni 6-0. Brazil je zasluženo pobijedio. Moramo dići glave, jer nas za 24 sata čeka nova utakmica. U sportu je lijepo što nemaš vremena da misliš na poraz, nego moraš odmah da se okreneš novoj utakmici”, rekao je Duvnjak.

Anijel Langaro je bio najbolji igrač utakmice sa devet pogodaka, kod poraženih su odskočili Duvnjak sa šest, te Luka Stepančić, Zlatko Horvat i Manuel Štrlek sa po pet.

U preostala tri meča glavne faze nije bilo iznenađenja. Francuska je nadigrala Island (31:22), Mađarska rutinski savladala Tunis (26:21), a jedino se Norveška mučila protiv Egipta (32:28).