Remi Sutjeske i Mojkovca, Lovćen torpedovao Mornar 7

1 komentar(a)
Ažurirano: 30.03.2013. 18:25h

Rukometaši Sutjeske i Mojkovca podijelili su bodove, (21:21) u utakmici posljednjeg 14. kola ligaškog dijela prvenstva.

Tako će Mojkovčani u Mini ligu za prvaka prenijeti sedam bodova, a Sutjeska tri (Lovćen 12, Budvanska rivijera dva).

U prvom poluvremenu gosti su bili bolji i na odmor otišli sa golom prednosti (11:10). Ipak, u nastavku meča domaćin je čvrstom odbranom i brzom kontrom preokrenuo i u 41. minutu stigao do plus četiri 16:12.

Činilo se u tom trenutku da Mojkovčani nemaju snage da odgovore. Međutim, u posljednjih pet minuta nikšićki "plavo–bijeli" nisu bili na visini zadatka, što je protivnik iskoristio i u posljednjoj sekundi golom Savića iz sedmerca izborio remi.

U drugom meču, Lovćen je torpedovao barski Mornar 7 sa 43:24 (19:14).

Cetinjani su upisali i 12. pobjedu i prvi dio takmičenja završio sa maksimalnim učinkom.

Utakmica između Berana i Ulcinja biće odigrana 10. aprila, dok je u posljednjem kolu slobodna bila Budvanska rivijera.

Plasman u Mini ligu za prvaka izborili su Lovćen, Mojkovac, Sutjeska i Budvanska rivijera, dok će Mornar 7, Ulcinj i Berane igrati za opstanak.

Lovćen - Mornar 7 43:24 (19:14)

Cetinje - SC Lovćen. Gledalaca: 300. Sudije: Bailović (Pljevlja) i Mlatišuma (Bar). Sedmerci: Lovćen 3 (3), Mornar 7 (5). Isključenja: Lovćen 8, Mornar 8 minuta.

Lovćen: Abramović (devet odbrana i sedmerac), Borilović (osam odbrana), Cicmil (tri odbrane i sedmerac), Jovetić 5, Popović 10, I. Radović 4, Marković 8 (3), Petričević 1, Kaluđerović 4, M. Radović 2, Perišić 7, Nikolić 2.

Mornar 7: Milošević (pet odbrana), Đurašić (sedam odbrana), Raičević 3, Desančić 1, Pelidija, Knežević, Gvozdenović, Vujačić 2, Nikočević 5 (2), Mitrović 5 (2), Ražnatović 7, Simić 1 (1).

Sutjeska - Mojkovac 21:21 (10:11)

Nikšić – Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 100. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Sutjeska 5 (4), Mojkovac 7(6). Isključenja: Sutjeska 6, Mojkovac 6. minuta.

Sutjeska: Nenezić, Bojanić, Omerčević, Jovanović 1, Radulović 2, Šekarić 6, Blagojević 1, Dujović, Čukić 1, Čizmović, Rakočević 1, Blečić, D.Đurđevac 9, S.Đurđevac, Radović.

Mojkovac: Cvetković, Rondović, Bogavac 10, Brajković, Rakočević 3, Sošić, Žurin, Govedarica, Kruščić 1, Mišnjić, Molović 2, Turković, Zejak, Savić, 5, Vuković.