Rivera junior pobijedio oca

54 pregleda 0 komentar(a)
Valero Rivera Folć, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2015. 22:00h

Valero Rivera Lopes je sa Španijom prije dvije godine osvojio titulu prvaka svijeta i za ogroman novac prešao u Katar da gradi tim za Mundijal.

Jedan od najboljih trenera na planeti je bio na pragu senzacije i pobjede nad nekadašnjim izabranicima, ali ga je u toj namjeri spriječio sin - Valero Rivera Folć je dao sedam golova i bio jedan od najzaslužnijih za trijumf „crvene furije“.

Žarko Marković je 10 puta tresao mrežu i dugo vukao domaćina 24. Svjetskog prvenstva ka pobjedi, ali je šampion u finišu imao više snage.

Osim Rivere, odlični su bili i Viktor Tomas sa šest, te Đoan Kanjelas i Đulen Aginagalde, koji su pogađali po četiri puta, ali u najvažnijim trenucima...

Goran Stojanović je zaustavio šest šuteva i dva sedmerca, a Jovo Damjanović je jednom bio precizan.

U ex-YU derbiju, Hrvatska je nakon velike borbe srušila Makedoniju (29:26) i osigurala 1. mjesto u grupi B. Ivan Ćupić je postigao devet golova, Domagoj Duvnjak pet, a na drugoj strani je, kao i uvijek, najbolji bio Kiril Lazarov sa sedam. Sjajni desni bek je nakon meča bio ljut zbog suđenja Čeha Novotnija i Horačeka.

"Nemoguće je da napadi Hrvatske traju po minut i po, a nama se pasiv sudi nakon 35 sekundi", grmio je 34-godišnji as Barselone.

Bosna i Hercegovina je na debitantskom nastupu na šampionatima svijeta bila na pragu četvrtfinala, jer je šest minuta prije kraja zaključila seriju 4:0 i povela 24:22.

Nažalost, Tunis koji sa klupe predvodi Sead Hasanefendić je do kraja postigao pet, a nije primio nijedan gol i obezbijedio je vizu za 16 najboljih.