Rudar bez kiseonika

54 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 19.02.2011. 22:22h

Totalno renovirana i prilično neuigrana ekipa Rudara (prije dvadesetak dana klub napustila šestorica rukometaša, a stiglo isto toliko novajlija), nije uspjela da izbjegne ubjedljiv poraz od iskusnog rumunskog sastava. Doduše, jedini preostali crnogorski predstavnik u evropskim takmičenjima dobro se držao dok je imao snage, sredinom prvog poluvremena čak je imao i dva gola viška (8:6, 18. minut), zatim bez većih problema odolijevao i održavao rezultatski priključak sve do polovine nastavka (17:19 u 45. minutu)... Onda je, sa manjkom kiseonika u plućima, oslabila borbenost u odbrani, istovremeno je nestalo i prodornosti i efikasnosti u napadu, što su spretni gosti iskoristili da za kratko vrijeme, serijom 13:5, stvore nedostižnu razliku za revanš koji se narednog vikenda igra u Bakauu.

Najbolji u pljevaljskom timu bili su golman Anđelić i mladi reprezentativac Kovačević, dok su se u ekipi Štince, pored solidnog golmanskog para, istakli i Rotaru, Bondar, Gita i Paunika.

Rudar – Štinca 22:31 (11:12)

Pljevlja - Sportski centar „Ada.“ Gledalaca: 1.000. Sudije: Mandak, Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Rudar 3 (3), Štinca 3 (2). Isključenja: Rudar 8, Štinca 8 minuta. Crveni karton: Sipoš (Štinca) u 33. minutu.

Rudar: Jablan 1, Mašković, Grujičić 3, Lacmanović 3, Matović, Purić, Kovačević 6 (3), Crnogorac, Anđelić (devet odbrana i sedmerac), Sošić 3, Milić 1, Kaluđerović 2, Koćalo 3, Simonović (dvije odbrane).

Štinca: Tamaš (pet odbrana), Janku 1, Rotaru 5, Gita 4, Bondar 5 (1), Manea 1, Moskalenko 3 (1), Bujor 1, Gurkovski 2, Dospinesku 1, Tevzadze (pet odbrana), Grieze 3, Sipoš 1, Paunika 4.