Rudar u nastavku slomio otpor Berana

Rudar je bio bolji rival i bez većih problema stigao do važnog trijumfa koji ga učvršćuje ne petom mjestu na tabeli
89 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 15.03.2012. 19:57h

Nije bilo mnogo dilema u derbiju sjevera. Rudar je bio bolji rival i bez većih problema stigao do važnog trijumfa koji ga učvršćuje ne petom mjestu na tabeli, dok ubjedljiv poraz Berancima dodatno komplikuje situaciju u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.

Gosti su, doduše, u prvom poluvremenu bili potpuno ravnopravan rival, sredinom tog dijela susreta čak imali i četiri gola viška (3:7), ali čim su Pljevljaci izjednačili i početkom nastavka poveli, pitanje pobjednika više se nije postavljalo.

Lučić, Kovačević i Durković bili su najkonkretniji u ekipi Rudara, dok su kod Berana nešto više pokazali Marsenić, Drakulović i Babović.

Rudar - Berane 27:19 (13:13)

Pljevlja - Sportski centar „Ada“. Gledalaca: 700. Sudije: Filip i Predrag Martinović (Cetinje). Sedmerci: Rudar 3 (1), Berane 2 (2). Isključenja: Rudar 4, Berane 2 minuta.

Rudar: Anđelić (14 odbrana), Marković, Durković 4, Kovačević 4, Knežević, Grujičić, Tošić 3 (1), Lacmanović 3, Matović 1, Pelidija 1, Vuković 3, Milić 1, Dalagija, Lučić 7.

Berane: Pešić (11 odbrana i jedan sedmerac), Ivanović, Drakulović 4, Marsenić 5 (2), D. Barjaktarević, Babović 4, Zonjić 2, Popović, V. Barjaktarević, Fatić 2, Trifunović 1, Dervišević, Radivojević 1.