Rukometaši Lovćena na minus dva nakon prve utakmice

Makabi je konstantno vodio, na poluvremenu imao četiri gola prednosti, a početkom nastavka je stigao i do plus šest. Tada su se puleni Kasima Kamenice prenuli i stigli do konačnih 37:35
91 pregleda 1 komentar(a)
Rukometaši Lovćena, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.09.2013. 19:33h

U prvom meču 1. kola EHF kupa kao da nije bilo odbrana, pošto su rukometaši Lovćena i Makabija dali zajedno čak 72 gola.

Na kraju su se radovali Izraelci, koji su slavili sa 37:35 (20:16), ali ni Cetinjani nisu imali previše razloga da tuguju.

Vidjeli su, naime, da u sjutrašnjem revanšu (19 časova po našem vremenu) mogu da nadoknade minus i uđu u drugu rundu, gdje već čeka makedonski Zomimak iz Strumice.

Makabi je konstantno vodio, na poluvremenu imao četiri gola prednosti, a početkom nastavka je stigao i do plus šest.

Tada su se puleni Kasima Kamenice prenuli i do kraja izborili podnošljiv minus.

“Makabi ima dva dobra srpska igrača, Butuliju i Boškovića, koji su nam dali 19 golova. Ostali su prosječni, mogli smo da dobijemo ovu utakmicu. Mislim da imamo šanse da ih eliminišemo u revanšu”, rekao je za “Vijesti” sportski direktor Lovćena Željko Petričević.

Makabi Tel Aviv - Lovćen 37:35 (20:16)

Ranana - Gradska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Mandak i Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Makabi Tel Aviv 4 (3), Lovćen 4 (4). Isključenja: Makabi Tel Aviv 10, Lovćen 14 minuta.

Makabi Tel Aviv: Ran, Koen, Šikloši, Bezverhnij, Blečer 2, O. Matalon, Bošković 7, Landsman 7, Natan, Halfon, Stridom 2, T. Matalon 2, Davda 1, Šimoni 3, Butulija 12 (3), Pomeranc 1.

Lovćen: Abramović, Borilović, Vukićević, Popović 4, I. Radović 1, Marković 9 (4), Peruničić, Drašković 4, M. Radović 3, Kaluđerović 4, Latković, Nikolić 2, Čizmović 4, Ačruk 2, Lasica 2, Lipovina.