Šampionski korak Mojkovca

Mojkovčani su, naime, dva kola prije kraja zadržali tri boda prednosti u odnosu na Lovćen, kojem izabranici Branislava Zeljkovića gostuju u narednom kolu.
Ažurirano: 23.04.2011. 20:14h

Pobjedom u Pljevljima, rukometaši Mojkovca napravili su veliki korak ka šampionskoj tituli, prvoj u klupskoj istoriji. Mojkovčani su, naime, dva kola prije kraja zadržali tri boda prednosti u odnosu na Lovćen, kojem izabranici Branislava Zeljkovića gostuju u narednom kolu. U slučaju poraza na Cetinju, Mojkovac bi o tituli odlučivao u posljednjem kolu pred svojim navijačima, protiv Sutjeske.

Meč u Pljevljima je, inače, bio neizvjestan samo do 7. minuta (4:4), nakon čega su gosti dodsli gas i već na poluvremenu stekli velikih sedam golova prednosti, koje su u nastavku rutinski sačuvali.

Rudar – Mojkovac 23:30 (9:16)

Pljevlja - SC ,,Ada“. Gledalaca: 700. Sudije: Ražnatović i Pavićević (Cetinje). Sedmerci: Rudar 2 (1), Mojkovac 3 (2). Isključenja: Rudar 6, Mojkovac 6 minuta.

Rudar: Anđelić (osam odbrana), Simonović (jedna odbrana), Jablan 6, Mašković 2, Grujičić 1, Lacmanović 4, Matović 2, Purić, Kovačević 4 (1), Crnogorac 1, Sošić, Milić, Lučić, Koćalo 3.

Mojkovac: Cvetković (devet odbrana i sedmerac), Koska, Bogavac 3 (2), Radojević 1, Joknić, Rakočević, Žurić 1, Adžić 3, Ljubojević 7, Drakulović 1, Popović, Jaćimović 6, Savić 2, Trifunović 6.