Španija se poigravala sa Makedonijom, Danskoj derbi sa Njemačkom

Španci su koristili brojne greške u napadu rivala i trećim uzastopnim golom iz kontre, a sedmim ukupno, stigli do dvocifrenog plusa već u 30. minutu (15:5)
5 komentar(a)
Aleks Dujšebajev, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2018. 21:15h

Poslije četiri utakmice u grupi 2 u Varaždinu, polufinalu su najbliže dvije selekcije koje su i prvu fazu igrale u tom gradu - Danska i Španija.

„Crvena furija” se poigravala sa Makedonijom, koja je pokazala da je bez Kirila Lazarova (zbog povrede igrao samo osam minuta) izuzetno ranjiva, pa je izgubila 31:20.

Španci su koristili brojne greške u napadu rivala i trećim uzastopnim golom iz kontre, a sedmim ukupno, stigli do dvocifrenog plusa u 30. minutu (15:5).

Razlika bi bila i veća da tim Đordija Ribere nije propustio da realizuje još četiri kontre!

Golmani su obilježili meč - Gonsalo Peres de Vargas je upisao 18 odbrana, Nikola Mitrevski 14, a Borko Ristovski sedam.

Najefikasniji su bili Eduardo Gurbindo sa šest i Feran Sole i Adrijan Figeras sa po pet golova na jednoj, odnosno Stojanče Stoilov i Dejan Manaskov sa po četiri na drugoj strani.

U duelu olimpijskog šampiona i evropskog prvaka, slavila je selekcija koja ima značajniju titulu - Danska. Mikel Hansen i drugovi su porazili Njemačku sa 26:25 i napravili veliki korak ka polufinalu.

Njemci su imali prednost većim dijelom meča, posljednji put 17.16 u 44. minutu, ali je tada sve u svoje ruke preuzeo Mikel Hansen i riješio meč.

Bek Pari Sen Žermena je dao pet golova (četiri u drugom poluvremenu) i sa nekoliko sjajnih asistencija donio preokret.

Najefikasniji je bio iskusni Hans Lindberg sa četiri gola iz sedmeraca i još pet sa desnog krila, a kod Njemaca su odskočili Julijus Kin sa šest i Štefen Vajnhold sa pet pogodaka.

Meč je obilježila nevjerovatna odbrana lijevog krila Njemačke Runea Damkea.