Špansko finale u srcu Njemačke

Barselona je u prvom meču na fajnl-foru u Kelnu srušila Rajn-Nekar leven (30:28), a potom je Siudad Real nadvisio Hamburg (28:23).
94 pregleda 0 komentar(a)
Siudad Real - Hamburg, Foto: Www.ehffinal4.com
Ažurirano: 28.05.2011. 20:16h

Bundes liga je najjača na svijetu, ali će u finalu Lige šampiona za rukometaše igrati dva španska kluba, i to usred Njemačke - Barselona je u prvom meču na fajnl-foru u Kelnu srušila Rajn-Nekar leven (30:28), a potom je Siudad Real nadvisio Hamburg (28:23).

Katalonci su odlično počeli meč, poveli 4:0, ali su „lavovi” izjednačili do kraja poluvremena. Njemci su u nastavku nekoliko puta imali gol prednosti, ali je Barsa pri rezultatu 19:8 napravila seriju 7:1 i riješila pitanje pobjednika.

Sergej Rutenka i Huanin Garsija su predvodili „blaugranu” sa po pet pogodaka, dok je Danijel Šarić imao 18 odbrana. Uve Genshajmer je bio najefikasniji igrač u Rajn-Nekaru sa sedam golova.

U drugom polufinalu nije bilo dilema. Tim iz najveće njemačke luke je, doduše, vodio na početku, ali je prvak Evrope iz 2006, 2008. i 2009. godine preokrenuo na 7:5 i više nijednom nije dozvolio rivalu ni da izjednači. Na golu je blistao Havijer Ombrados (zaustavio 20 šuteva), dok su Lik Abalo i Alberto Entrerios po šest puta pogodili mrežu. Štefan Šreder i Hans Lindberg su bili najefikasniji igrači Hamburga sa po pet golova, dok je Johanes Biter imao 17 odbrana.

Špansko finale je na programu u nedjelju u 18 časova, dok će njemački klubovi meč za treće mjesto u „Lankses areni” u Kelnu igrati u 15.15.