Srbija ispustila pobjedu za polufinale, Makedonci ponovo tragičari

Ažurirano: 21.01.2012. 21:36h

Srbija je propustila priliku da pobjedom protiv Njemačke, praktično, ovjeri plasman u polufinale Evropskog prvenstva, dva kola prije kraja Glavne runde.

Prodanović, Nikčević i Ilić su u finišu propustili priliku da postignu gol za 22:20. Kazna je stigla tri sekunde prije kraja, kada su Njemci sa dva igrača više (osam sekundi prije kraja je isključen Ilić, pa je selektor Njemačke izveo golman i obacio još jednog igrača) preko Kristofersena (koji je ušao umjesto golmana) došla do remija.

Međutim, Srbija i dalje drži sudbinu u svojim rukama, jer izabranicima Veselina Vukovića treba još samo jedna pobjeda u dva meča za polufinale.

Ilić sa šest, te Genshajmer sa pet bili su najefikasniji igrači u dva tima.

Nakon propuštene šanse protiv Švedske (26:26) i Njemačke (23:24), rukometaši Makedonije su ponovo tragičari, ovoga puta pred oko 14 hiljada navijača u beogradskoj "Areni". Tokom meča au imali i šest razlike (19:13, 26. minut), ali su i uspjeli da se vrate nakon minusa od dva gola na isteku 57. minutu (32:30). Izabranici Zvonka Šundovskog su kod 32:32 imali posljednji napad za pobjedu.

Šut Kirila Lazarova je, međutim, odbranio Landin, lopta se odbila do danskih igrača, koji su u preostalih sedam sekundi izveli kontru koju je uz zvuk sirene realizovao Hans Lindberg.

U pobjedničkom timu najbolji bio Mikel Hansen sa 12 golova, dok je Lindberg meč završio sa osam pogodaka. Kod Makedonije najefikasniji je bio Lazarov sa 13 pogodaka (iz 17 pokušaja), dok je Stojanče Stoilov dodao sedam.

Nevjerovatan meč odigrale su Švedska i Poljska, koje su dobile po poluvrijeme identičnim rezultatom - 20:9! Šveđani su na poluvremenu vodili 11 golova razlike, u 52. minutu je bilo plus pet (28:23), ali su Poljaci serijom 3:0 u finišu, ipak, stigli do boda.

Bartolomej Jačka je sa osam golova bio najbolji kod Poljaka, Adam Višnjevski je dodao pet golova iz šest pokušaja. U reprezentaciji Švedske Henrik Lundstrom je dao šest golova iz sedam pokušaja, dok je gol više dao Niklas Ekberg.