Sutjeska poražena u Ljubuškom

Izabranici Zorana Kastratovića su večeras u Ljubuškom poraženi od Izviđača 29:27 (18:13)
Rukometaši Sutjeske, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 13.09.2011. 20:23h

Već na debiju, rukometaši Sutjeske su mogli da osvoje makar bod u SEHA ligi - izabranici crnogorskog selektora Zorana Kastratovića poraženi su u Ljubuškom od Izviđača sa 29:27.

Nakon izjednačenog starta, predstavnik BiH je u drugom dijelu prvog poluvremena stekao prednost zahvaljujući odbranama raspoloženog golmana Milana Tolića i greškama Nikšićana, pa je na odmoru bilo 18:13.

Sutjeska je nastavak počela mnogo bolje i izjednačila na 19:19, a onda i dva puta stigla do minimalne prednosti (23:22 i 24:23). Izviđač je preokrenuo, ali je Kastratovićev tim, ipak, mogao do boda.

Naime, pri rezultatu 28:27, Radivoje Đođić je šutirao sedmerac, ali nije bio precizan...

Bez obzira na poraz, Nikšićani mogu da budu zadovoljni, jer su pokazali da neće biti samo epizodisti u novoformiranom takmičenju.

Izviđač - Sutjeska 29:27 (18:13)

Ljubuški - Gradska dvorana. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kolevski i Krkačev (Makedonija). Sedmerci: Izviđač 4 (2), Sutjeska 10 (8). Isključenja: Izviđač 12, Sutjeska 12 minuta.

Izviđač: Tolić, B. Burić, Milićević 1, Malinović 2, Zeljić 2, Grbavac 2, S. Burić 5, Matić 3, Kordić, Boras 2, Vegar, Ilić 3 (1), Džeba 3, Ereš, Tomić 1, Delić 5 (1).

Sutjeska: Jocović, Rajković, Nikitović, Marušić, Blečić, Kaluđerović, Bulajić, Šekarić 3, Ašanin 2, Majić 8 (2), Đođić 8 (6), Vučković, Đurđevac, Trifunović 1, Nikolić 4, Čizmović 1.