Sutjeska savladala Budvane i izborila Mini ligu za prvaka

U odlučujućoj utakmici za plasman u Mini ligu za prvaka, rukometaši Sutjeske su večeras potpuno zasluženo savladali Budvansku rivijeru i ispunili cilj.
62 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 26.03.2011. 19:52h

U odlučujućoj utakmici za plasman u Mini ligu za prvaka, rukometaši Sutjeske su večeras potpuno zasluženo savladali Budvansku rivijeru i ispunili cilj. Iako su najavljivali veće ciljeve u ovoj sezoni, Budvani će igrati Mini ligu za opstanak.

Izabranici Boža Mušikića nijesu se najbolje snašli u uvodnim minutima, zbog čega su gosti poveli 2:0. Ipak, nakon prvog izjednačenja u 17. minutu (5:5), domaći su u 23. stigli i do prvog vođstva 8:7.

Nakon odmora, serijom 5:0 Nikšićani su „razbili“ goste. Najveća razlika od 12 golova viška zabilježena je u 53. minutu, kada je na semaforu stajalo 25:13.

Posebne role u domaćem sastavu imali su golman Zoran Jocović sa 20 odbrana i Mirko Majić sa devet pogodaka.

Sutjeska - Budvanska rivijera 26:17 (11:9)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Sutjeska 3 (1), Budvanska rivijera 4 (2). Isključenja: Sutjeska 12, Budvanska rivijera 10 minuta.

Sutjeska: Jocović (18 odbrana i dva sedmerca), Bojanić (dvije odbrane i sedmerac), Majić 9, Kaluđerović 2, Nikolić 2, Ašanin 1, Đurđevac, Šabanović, Blagojević, Nikitović 5, Radulović 1, Šekarić, Blečić 4, Čizmović 2 (1).

Budvanska rivijera: Rajković (pet odbrana i dva sedmerca), Mijušković, Đođić 2, Obradović, Dapčević 2, Vukadinović 2 (1), Bulajić 2, Slijepčević, Suknović 2, Milić 1 (1), Šćekić, Martinović 4, Tošić, Đurković 2.