Sutjeska silna u Pljevljima

Utakmica je za Nikšićane bila nezgodna možda samo u najavi, s obzirom da su u praksi, mnogo lakše nego što su i sami očekivali, stigli do, ipak očekivanog i ubjedljivog trijumfa.
Mirko Majić, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 26.11.2011. 22:25h

Doduše, tako nije izgledalo nakon prvih 20 minuta susreta, do kada su mladići Rudara sasvim korektno parirali znatno iskusnijim i snažnijim rukometašima Sutjeske.

Imali su Pljevljaci i vođstvo od 3:1 u šestom minutu, nešto kasnije i egal (5:5), i minimalan zaostatak u 20 minutu, (7:8). Međutim, gosti su tada pojačali tempo, razbranio se i golman Rajković, „sijevnulo“ je nekoliko kontri i ,dok dlanom o dlan, na semaforu je pisalo 8:15, sasvim dovoljno da sastav trenera Mušikića već tada na konto doda nova dva boda.

U nastavku, Sutjeska je bez većih problema održavala prednost između sedam i deset golova razlike, a igrači Rudara bili u prilici, da od boljeg rivala, ipak nešto i nauče.

Rudar - Sutjeska 20:30 (8:15)

Pljevlja - SC „Ada”. Gledalaca: 500. Sudije: F. Martinović i P. Martinović (Cetinje). Sedmerci: Rudar 4 (2), Sutjeska 1 (1). Isključenja: Rudar 4, Sutjeska 10 minuta.

Rudar: Anđelić (12 odbrana), Marković (dvije odbrane), Durković 1 (1), Kovačević 3, Grujičić 2, Tošić 4, Lacmanović 4 (1), Matović, Pelidija, Vuković, Crnogorac 1, Milić 1, Stanić, Lučić 4.

Sutjeska: Rajković (15 odbrana i dva sedmerca), Bojanić (tri odbrane), Blečić 3, Bulajić, Ašanin 1, Majić 7, Đođić 4 (1), Vučković 2, Nikitović 3, Trifunović 2, Blagojević 2, Nikolić 1, Čizmović 5.