U Tivtu fajnl-for Regionalne lige

Budućnost će u polufinalu igrati protiv Lokomotive, dok će se u drugom meču za plasman u finale boriti Podravka i Metalurg.
Rukometašice Budućnosti, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 02.05.2013. 22:24h

Finalni turnir ovogodišnje Regionalne lige biće odigran 18. i 19. maja u Tivtu, u ogranizaciji ŽRK Budućnost.

Pored Budućnosti, branioca trofeja, koja je ligaški dio završila na drugom mjestu sa skorom od 10 pobjeda, jednog remija i dva poraza, na fanl-foru će učestvovati i hrvatski timovi Podravka (prva u ligaškom dijelu) i Lokomotiva, te makedonski Metalurg.

Interesantno, ligaški dio nije kompletno odigran, zbog Zaječara, koji je odigrao osam od ukupno 14 utakmica, čime je ovo takmičenje, donekle, izgubili na regularnosti.

Prvak Srbije je, očigledno, bio nezainteresovan da završi ligu, jer je teoretski u preostalih šest mečeva mogao do mjesta na fajnl-foru.

Budućnost je prvi trofej Regionalne lige osvojila 2010. godine na finalnom turniru koji je odigran u Podgorici (u finalu je savladana Hipobanka 30:29). Naredne godine su “plave” odbranile trofej na fajnl-foru u Zaječaru, pošto su u finalu slavile protiv Podravke (32:24). Najzad, Budućnost je prošle godine u Baru u finalu savladala Zaječar (31:29).

Prvi pobjednik Regionalne lige bila je Podravka.