Ubjedljiva pobjeda Lovćena u Pljevljima

Rukometaši Lovćena pobijedili su večeras u Pljevljima ekipu Rudara 32:16 (17:4), u utakmici drugog kola Prve crnogorske lige.
Igor Marković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 08.10.2011. 19:16h

Rukometaši Lovćena pobijedili su večeras u Pljevljima ekipu Rudara 32:16, u utakmici drugog kola Prve crnogorske lige.

Nije bilo mnogo dilema u polupraznoj „Adi“. Cetinjani su održali lakši trening, Pljevljaci bili potpuno nemoćni da spriječe brodolom, pa je i konačnih 16 golova razlike, prava slika trenutnog stanja nekada najpopularnije sportske discipline u gradu na Breznici. Rudar je prvi gol postigao je u 8. minutu, do poluvremena još tri, pa da gosti u nastavku nisu malo spustili gas, poraz bi bio mnogo ubjedljiviji.

Jedina svijetla tačka u domaćem sastavu bio je Lacmanović, donekle i golman Anđelić, dok se kod Lovćena, čiji su se skoro svi igrači upisali u listu strijelaca, istakao mladi čuvar mreže Abramović koji je pored deset odbrana, „skinuo“ i četiri sedmerca.

Za ponedjeljak zakazan je duel Budvanske rivijere i Sedmerca (16).

Dan kasnije sastaće se Mojkovac i Sutjeska (18), kao i Berane i Cepelin (15).

Rudar – Lovćen 16:32 (4:17)

Pljevlja - Sportski centar „Ada“. Gledalaca: oko 350. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Rudar 5 (1), Lovćen 2 (1). Isključenja: Rudar 6, Lovćen 6 minuta.

Rudar: Marković (četiri odbrane), Anđelić (sedam odbrana i sedmerac), Mašković 3 (1), Grujičić 1, Lacmanović 8, Matović, Milić 1, Tošić, Crnogorac, Peruničić, Lučić 3, Lika.

Lovćen: Abramović (10 odbrana i četiri sedmerca), Simić, Kaluđerović 5, Jovetić 1, I. Marković 2, Stanković 2, F. Popović 1 (1), Pejović 4, Drašković 2, Radović, M. Popović 5, Latković 4, Perišić 1, Lasica, Grbović 2, N. Marković 3.