To su pravi lavovi: Crna Gora savladala Srbiju i ostvarila prvu pobjedu na šampionatima Evrope

Srbija
Grac. Gradska dvorana. Sudije: Jesper Madsen i Henrik Mortensen (Danska).
Crna Gora je ostvarila prvu pobjedu na šampionatima Evrope - "lavovi" su nakon 60 minuta bespoštedne borbe savladali Srbiju 22:21.
Tim Zorana Roganovića je odigrao skoro briljantnu odbranu, a u odlučujućim momentima imao sjajnog Nebojšu Simića na golu.
U napadu je bilo problema, dugo je srpska zona zaustavljala naše bekove, ali kada su se razigrali Lipovina i Miloš Božović, kada je pogodio i Stevan Vujović, sve se okrenulo.
Srbija je vodila 16:13 u 40. minutu, izgledalo je da meč ide u korist rivala, da bi zada na scenu stupio Simić, najbolji pojedinac meča, a u napadu proradili i bekovi.
Ipak, odlučio je finiš. Pobjedu je najavio Lipovina projektilom sa deset metara, a ovjerio Radović za 22:20 minut i po prije kraja.
Nemanja Grbović je bio najefikasniji sa pet golova, bez promašaja, Miloš Božović je upisao četiri...
Crna Gora će u ponedjeljak protiv Bjelorusije igrati za prolaz u narednu fazu.
Simić stavlja tačku još jednom odbranom, pogodio je zatim Ilić, ali nema vremena 22:21.
Gube loptu Srbi, 22:20, tajm-aut Roganović.
Gooolllll - Mirko Radović, 22:20. Minut i po do kraja.
Kakva sreća - Marsenić sa crte pogađa prečku.
Lipovina - projektil sa 10 metara pod prečku - 21:20, tri minuta do kraja.
Kukić opet rješava jedan na jedan situaciju - 20:20.
Kakav gol Nemanje Grbovića, nakon odbijene lopte - 20:19.
Još jedna čudesna odbrana Simića, pet minuta do kraja.
Radivojević nakon dva promašaja nalazi put do gola - 19:19.
Posljednjih 10 minuta.
Marsenić na ziceru, ispala je naša odbrana - 19:18.
Opet Lipovina, kako važni golovi - 18:17. Stevan Vujović nastavlja dobru seriju "lavova" - 19:17.
Gol Lipovine, prvi, ali izuzetno važan - 4:0 serija 17:16, ali Đukić sa krila pogađa 17:17.
Još jednom Simić, opet zicer brani Baranin, ovoga puta Pešiću.
Opet Miloš Božović, on sada drži naš napad, 16:16.
Dvije velike odbrane Nebojše Simića, dva zicera je skinuo Radivojeviću - 15:16 i dalje.
Dva minuta kazne za Pešića, zbog faula u napadu nad Ševaljevićem.
Efektno - Miloš Božović, 15:16.
Miloš Božović, gol nakon skoro pet minuta, 14:16.
Leti Srbija na plus tri, Radivojević na prazan gol - 13:16.
Prvo isključenje u drugom poluvremenu, Filip Vujović, ukupno sedmo za Crnu Goru.
Akcija Zelenovića i Kukića, koji postiže peti gol - 13:15.
Zelenović sa deset metara, kasnio je blok - 13:14.
Čavor i Grbović su dobar tandem - pogodak pivota Crne Gore, 13:13.
Neobična situacija - Bakić je traži izmjenu, naši igrači stali, sudije nisu zaustavile igru, a Sretenović pogodio za 13:12, vođstvo Srbije.
Evo gola Lazovića, rijetko je napadu - dobra asistencija Ševaljevića, 12:12.
Minut i po je trajao napad Srbije, Kukić pogađa - 11:11.
Sretenović sve sam - 11:12, tek drugo vođstvo Srbije, nakon početnog od 1:0, 33. minut.
Počelo je 2. poluvrijeme.
Poluvrijeme. Crna Gora vodi 11:10.
Odlična igra u odbrani posebno u prvih 15-ak minuta, kada je Srbija postigla svega četiri gola.
Naš tim je vodio 7:3 u jednom trenutku.
Međutim, čak šest isključenja za "lavove" u prvom dijelu, što je poremetilo defanzivnu koncepciju, iako su se dobro branili sa igračem manje.
Problemi u napadu javili su se od 15. minuta.
Bekovska linija nije imala prostor u zoni Srbije 6-0, teško je Crna Gora dolazila u poziciju za gol.
Srbija je stigla na 9:9, ali je Stevan Vujović pogodio za vođstvo na poluvremenu.
Stevan Vujović - 11:10.
Lasica na prazan gol - 10:9, posljednji minut. Kukić - 10:10.
Isključen je srpski krilni igrač Ilić. Lasica pogađa stativu, ogromni problemi u napadu - 9:9.
9:9, Radivojević na prazan gol.
Zelenović probija odbranu Crne Gore - 9:8.
Ponovo isključenje - čak šesto, Ševaljević drugi put. Ovoga puta prestroga odluka danskog para.
Grbović je uhvatio odbijenu loptu, nakon što je Ivanišević odbranio šut Bakića - 9:7.
Isključenje za Srbiju, Nikolić dva minuta. Drugo za Srbiju.
Novo isključenje, već peto, prvo za Lipovinu. Deset minuta sa igračem manje...
Miloš Božović za 8:6 - gol za Crnu Goru poslije pet i po minuta, ali je Kukić iz brzog centra uzvratio 8:7, 21. minut.
3:0 serija Srbije, prazan hod Crne Gore u napadu, prvi gol Marsenića.
Radivojević sa krila, četvrto isključenje Crne Gore - Bakiću dva minuta.
Drugi vezani gol Radivojevića, 7:5.
7:3, Aleksandar Bakić nakon što je Stevan Vujović pogodio stativu, najveća prednost Crne Gore.
Još jedno isključenje za Crnu Goru. Lazović - već treće za "lavove".
Ilić je smanjio na 5:3. Radović sa krila - 6:3.
Grbović, na asistenciju Čavora, a isključen je Zelenović - 5:2.
Nova dva minuta za Crnu Goru, Ševaljević je dobio kaznu.
Zelenović, najbolji srpski bek, pogađa za 4:2. Srbija dala gol poslije sedam minuta.
Pogađa Ševaljević sa devet metara, 3:1. Stiže i gol Čavora za 4:1.
Serija Crne Gore 4:0, izuzetna igra u odbrani "lavova".
Grbović sve sam na crti, 2:1, a zatim Ivanišević brani Bakiću zicer iz kontre.
Ševaljević iz sedmerca - 1:1, Srbija ima igrača više.
Kukić iz prodora - 0:1. Dva minuta kazne za Stevana Vujovića nakon pregleda snimka.
Dug napad Crne Gore, Ivanišević je odbranio šut Čavora.
Počeo je meč.
U sastavu Crne Gore je Miloš Božović, koji je propustio meč sa Hrvatskom.
Rukometaši Crne Gore od 18 i 15 igraju sa Srbijom drugi meč u grupi A.
Za oba tima riječ je o utakmici istine - pobjednik ostaje u trci za drugu fazu, poraženi se praktično oprašta.
"Lavovi" su na startu izgubili od Hrvatske 27:21, Srbija od Bjelorusije 35:30.
U prvom meču drugog kola Hrvatska je pobijedila Bjelorusiju 31:23.