Velika Crna Gora na Evropskom prvenstvu!

85 pregleda 0 komentar(a)
Muška rukometna reprezentacija Crne Gore, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 17.06.2017. 14:01h

Crnogorski rukometaši plasirali su se na Evropsko prvenstvo!

U dramatičnom meču, Crna Gora je nadoknadila minus pet sa poluvremena protiv Rusije i ostvarila veliki remi 27:27, koji je vodi u završnicu.

Nakon blijedih 30 minuta, koje je Rusija dobila 16:11, "lavovi" su odigrali perfektno drugo poluvrijeme, predvođeni Milošem Božovićem, koji je u tom periodu postigao šest gola, a upisao briljantnu asistenciju Grboviću za 27. gol, 40-ak sekundi prije kraja.

Mirno, staloženo i mudro su stizali vođstvo domaćina, nisu gubili glavu i živce ni kada su propuštali šanse da dostignu zaostatak, odigrali agresivno i čvrsto u odbrani...

Na kraju se takva igra i isplatila, Crna Gora je pokazala da ima ogroman potencijal i nagovijestila da na šampionatu u Hrvatskoj neće biti epizodista.

Pored sjajnog Božovića, Vuko Borozan je, uprkos konstantnom flasteru, upisao sedam pogodaka, odličan je bio i Miloš Vujović sa šest.

24:24 - Vujović (igrač manje)

Isključenje Borozana - četiri minuta Crna Gora će imati igrača manje.

Borozan je dobio dva minuta kazne zbog faula, i još dva zbog prigovora.

16:12 - Borozan

Nakon prvih 30 minuta, Crna Gora ima velikih pet golova zaostatka za Rusijom u odlučujućem meču za plasman na Evropsko prvenstvo.

Energija koju su "crveni" imali u duelu sa Švedskom kao da je isčezla na putu ka Moskvi, odbrana je zakazala, presporo reaguju igrači Dragana Đukića u defanzivi.

Ruski igrači imali su mnogo otvorenih šuteva, posebno sa centralnih pozicija...

Napad zaustavljen u većem dijelu, flasterom nad Borozanom, ali i nekoliko promašenih zicera doveli su do ozbiljnog minusa.

Crnoj Gori je potreban bod za plasman u završnicu.

6:3 - Grbović

Loš početak Crne Gore. Borozan zaustavljen flasterom, odbrana nedovoljno čvrsta i pokretljiva. Selektor Đukić je tražio tajm-aut.

0:1 - Vujović (sedmerac)

Rukometna reprezentacija Crne Gore u Moskvi igra protiv Rusije posljednji i odlučujući meč u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Crnoj Gori je za prolaz u završnicu potreban bod u duelu sa direktnim rivalom.

Najbolji crnogorski rukometaši su i ranije mogli da riješe dileme.

Protiv Rusa su u Baru remizirali (24:24), baš kao i sa Slovačkom u gostima, iako su na tom meču poveli šest sekundi prije kraja.

Nisu imali ni sreće da ih sjajna pobjeda nad Švedskom odvede u završnicu, jer je Rusija u dramatičnom meču savladala Slovačku.