Vuja sa Vardarom uzeo i Kup Makedonije

Vardar je slavio u finalu 26:23 (13:14), i domogao se osmog trofeja u ovom takmičenju.
3 komentar(a)
Ažurirano: 20.05.2012. 22:26h

Kao u finalu SEHA lige u Zagrebu, Veselin Vujović je “uzeo mjeru” Metalurgu i u današnjem finalu Kupa Makedonije – Vardar je slavio u finalu 26:23 (13:14), i domogao se osmog trofeja u ovom takmičenju, prvog od 2008. godine.

Metalurg je u prvom poluvremenu imao četiri gola prednosti u dva navrata (11:7, 12:8), ali je Vardar do odmora nadoknadio minus, koji je na poluvremenu iznosio samo jedan gol.

Metalurg je sredinom nastavka vodio 20:17, ali je Vardar serijom 4:0 poveo 22:21, a pet minuta prije kraja prelomio meč na 24:21...

U ekipi proslavljenog crnogorskog trenera najefikasniji je bio Dobrivoje Marković sa šest golova, dok su Jovčevski, Petrić i Doder postigli po četiri.

Crnogorski reprezentativci Marko Simović i Stevan Vujović postigli su tri, odnosno jedan gol.

Sa druge strane, istakao Naumče Mojsovski sa osam golova, Manaskov je dodao pet.

Mojsovski je proglašen je za najboljeg igrača finalnog turnira, koji je održan u dvorani "Boris Trajkovski" u Skoplju, dok je golman Metalurga, Mojkovčanin Darko Stanić izabran za najboljeg golmana. Čuvar mreže srpske reprezentacije je večeras imao 14 odbrana.

Žarko Marković se tri puta upisao u listu strijelaca za Metalurg.