Zverev okrenuo 0:2 i meč loptu za 3. kolo Pariza

4091 pregleda 1 komentar(a)
Aleksander Zverev, Foto: REUTERS

Treći teniser svijeta Aleksander Zverev plasirao se danas u treće kolo Rolan Garosa, pošto je pobijedio Argentinca Sebastijana Baesa poslije velikog preokreta i pet setova, 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5.

On je 36. tenisera svijeta savladao za tri sata i 36 minuta, nadoknadivši dva seta zaostatka.

Baes je već u prvom gemu napravio brejk, a do novog je došao u petom gemu.

Nakon što je lako osvojio prvi set, Argentinac je drugi dio igre počeo sa dva brejka. Zverev je uspeo da vrati jedan, ali ne i da dođe do izjednačenja.

U naredna dva seta njemački teniser je pravio po dva brejka i izborio peti set.

Baes je u odlučujućem setu prvi došao do brejka, u šestom gemu. Već u narednom gemu Zverev se vratio u meč, a zatim su teniseri čuvali svoje servise.

U 10. gemu Argentinac je na protivnički servis imao meč loptu, koju nije iskoristio.

Nastavak je donio bolju igru Zvereva, koji je u sljedećem gemu napravio brejk i uspio da se plasira u narednu fazu.

Olimpijski šampion će u trećem kolu igrati protiv Amerikanca Brendona Nakašime.