Amerikanke povele, a onda Bjelorusija izjednačila u Minsku

Fed kup selekcija SAD bori se za 18. titulu u ovom takmičenju, dok je Bjelorusiji ovo prvo finale.
Koko Vandevege, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.11.2017. 15:58h

Rezultat nakon prvog dana finala Fed kupa između Bjelorusije i Sjedinjenih Američkih država je izjednačen.

Amerikanke su povele u Minsku, nakon što je Koko Vandevege pobijedila Aleksandru Sasnovič sa 6:4, 6:4.

U njihovom prvom duelu Vandevege je do trijumfa došla poslije 91 minut igre.

Američka teniserka je odmah na početku meča došla do brejka, tu prednost je zadržala do kraja i osvojila prvi set.

Drugi set obeležili su brejkovi. Vandevege je triput oduzela servis rivalki, dok je Sasnovič to dvaput pošlo za rukom.

Izjednačila je Irina Sabalenka, koja je bila bolja od Sloun Stivens sa 6:3, 3:6, 6:4, nakom 120 minuta.

Stivens je dobro odigrala u prvom setu, do brejka je stigla u drugom i osmom gemu, dok je Sabalenka samo jednom uspjela da uzvrati istom mjerom, pa je tako Amerikanka poslije 35 minut igre vodila sa 1:0.

Sabalenku nije mnogo uzdrmao izgubljeni prvi set, bila je sigurna na svojim servisima, a do jedinog brjeka u drugom setu došla je u šestom gemu. Ispostavilo se da joj je to bilo dovoljno da dođe do izjednačenja - 1:1.

Odlučujući set donio je mnogo uzbuđenja i preokreta. Stivens je čak triput imala prednost brejka, ali je Bjeloruskinja svaki put uspijevala da se vrati, a potom i da pri rezultat 5:4 dodje do odlučujućeg brejka koji je Bjelorusiji donio izjednačenje poslije prvog dana.

U nedelju su na programu dva singla i dubl meč. Od 12 sati se sastaju Sabalenka i Vandevege, a potom Sasnovič i Stivens.

Za Fed kup selekciju Bjelorusije će u dublu nastupiti Vera Lapko i Lidija Marozava, dok će za SAD igrati Alison Riske i Šelbi Rodžers.

Bjelorusija i SAD su se do sada samo jednom sastale u Fed kupu i tada su slavile Amerikanke.