Ana Ivanović poražena u prvom kolu

Ana Ivanović nije danas uspjela da se plasira u drugo kolo turnira u Madridu pošto je izgubila od Amerikanke Betani Matek-Sands sa 2:1, po setovima (0:6, 6:4, 6:4).
Ana Ivanović, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.05.2011. 16:20h

Meč je trajao jedan sat i 44 minuta.

U prvom setu Ivanovićeva, koja je postavljena za 15. nosioca, odlično je igrala i za samo 16 minuta došla do vođstva od 5:0. Poslije duple servis greške protivnice završila je ovaj dio igre bez izgubljenog gema.

U nastavku meča, bilo je mnogo uzbudljivije. Američka teniserka je poslije vođstva Ivanovićeve od 3:1, uspjela da izjednači na 3:3, povede sa 4:3 i 5:3 i završi drugi set sa 6:4.

Ivanovićeva je u trećem setu vodila samo na početku sa 1:0. Inicijativu je prepustila protivnici - trenutno 40. na WTA listi, koja je povela sa 3:1, zatim sa 4:2 i 5:3, i sasvim zasluženo dobila odlučujući set sa 6:4.

U narednom kolu Matek-Sandsova sastaće se s pobjednicom meča između Ruskinje Nadje Petrove i Amerikanke Vanje King.

Nagradni fond turnira je 3.500.000 eura.