Andželik Kerber osvojila US open

Kerber, koja će od ponedjeljka biti prva teniserka svijeta, igrala je svoje treće grend slem finale ove godine i osvojila drugu grend slem titulu.
2 komentar(a)
Andželik Kerber, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.09.2016. 23:13h

Njemačka teniserka Andželik Kerber osvojila je titulu na Otvorenom prvenstvu SAD, pošto je u finalu pobijedila Čehinju Karolinu Pliškovu sa 6:3, 4:6, 6:4.

Ona je prethodno osvojila Australijan open, potom je izgubila u finalu Vimbldona, a u Njujork je stigla sa srebrnom medaljom sa Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru.

Pliškovoj je ovo bilo prvo grend slem finale, a nikada do sada nije uspjela da prođe treće kolo na nekom od najvećih turnira.

Za trofej u konkurenciji u tenisera, u nedjelju od 22 sata, igraće Novak Đoković i Sten Vavrinka.