Azarenka slavila u Dohi, u finalu bolja od Serene Vilijams

Azarenka je je dobila tek drugi od ukupno 13 međusobnih duela protiv Vilijams, a osvojila je ukupno 16. WTA trofej u karijeri.
Viktorija Azarenka, Foto: Beta AP
Ažurirano: 17.02.2013. 21:56h

Bjeloruskinja Viktorija Azarenka osvojila je na WTA turnir u Dohi, pošto je u finalu savladala Amerikanku Serenu Vilijams sa 2:1, po setovima 7:6 (8:6), 2:6, 6:3.

Međutim, bez obzira na ovaj uspjeh, Azarenka će od ponedjeljka prepustiti Amerikanki čelnu poziciju na WTA listi.

Vilijams je mjesto broj jedan obezbijedila plasmanom u polufinale turnira u Dohi, prvi put poslije više od dvije godine.

Serena je postala je najstariji svjetski broj jedan u dosadašnjem rangiranju teniserki.

Njena zemljakinja Kris Evert je sa 30 godina prethodno bila najstarija igračica broj jedan u svijetu.