Čilić bolji od Kverija u drugom najdužem meču, dalje ide i Marej

Hrvatski teniser Marin Čilić pobijedio je Amerikanca Sema Kverija 7:6, 6:4, 6:7, 6:7, 17:15, poslije pet i po sati
1 komentar(a)
Marin Čilić, Foto: Beta AP
Ažurirano: 30.06.2012. 22:30h

Hrvatski teniser Marin Čilić pobijedio je Amerikanca Sema Kverija 7:6, 6:4, 6:7, 6:7, 17:15, poslije pet i po sati igre i se plasirao u osminu finala Vimbldona. Posljednji set je trajao dva sata.

Ovo je, inače, drugi najduži meč u istoriji turnira.

Rekord drže Džon Izner iz SAD i Nikolas Mau iz Francuske, koji su 2010. igrali 11 sati i pet minuta i u kome je Amerikanac u petom setu pobijedio sa 70:68.

"Što je bilo najteže? Kad imaš osjećaj da si bio toliko blizu pobjede, a opet moraš i dalje zadržati potpunu koncentraciju. Ovo nije bila samo velika fizička, već i mentalna borba. Nadam se da ću biti spreman za sljedeći meč i da ću imati dovoljno svježine", kazao je Čilić.

Čilić će u osmini finala igrati protiv Britanca Endija Mareja, koji je dva minuta iza ponoći završio meč protiv Kipranina Markosa Bagdatisa (7:5, 3:6, 7:5, 6:1).

Eliminisan je Čeh Lukaš Rosol, koji je izbacio Rafaela Nadala Njemac Filip Kolšrajber pobijedio je Čeha Lukaša Rosola sa 6:2, 6:3, 7:6, poslije samo 97 minuta igre. Njemac Filip Kolšrajber pobijedio je Rosola sa 6:2, 6:3, 7:6, poslije samo 97 minuta igre.

Kolšrajber će u osmini finala igrati sa Amerikancem Brajanom Bejkerom koji je sa 6:4, 4:6, 6:1, 6:3 pobijedio Francuza Benoa Pera.

Ostali favoriti su opravdali očekivanja. Francuz Žo Filfred Conga je bez problema savladao slovačkog tenisera Lukasa Lackog (6:4, 6:3, 6:3), za samo sat i po vremena igre.

Njegov protivnik u osmini finala je Mardi Fiš, koji je bio maksimalan u meču sa Davidom Gofanom (6:3, 7:6, 7:6).

Huan Martin Del Potro je bio ubjedljiv protiv Keia Nišikorija (3:6, 6:7, 1:6), pa će za plasman u četvrtfinale igrati sa Špancem Davidom Fererom, koji je u četiri seta savladao Endija Rodika (2:6, 7:6, 6:4, 6:3).