Aktuelni osvajač US opena iskoristio petu meč loptu
4 komentar(a)
Marin Čilić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.09.2015. 23:13h

Prokockao je tri meč lopte u četvrtom setu, ali je na kraju preživio i nastavio san o odbrani titule - Marin Čilić se plasirao u polufinale US opena.

Hrvatski bombarder je uu pet setova (6:4, 6:4, 3:6, 6:7, 6:4) savladao Žo-Vifreda Congu i sada čeka boljeg iz duela Novaka Đokovića i Felisijana Lopesa, koji bi trebalo da počne tek poslije tri sata poslije ponoći.

Čilić je prilično sigurnom igrom poveo sa 2:0 u setovima, Francuz se vratio u igru, da bi kod rezultata 5:5 i 6:6 u četvrtom dijelu igre spasao tri meč lopte protivnika i produžio nadu u prolaz.

Ona je, međutim, utihnula u petom gemu odlučujućeg seta kada je izgubio servis za 2:3, a Čilić je iskoristio petu meč loptu, drugu u petom setu, i počeo da slavi.