Conga nakon 36 gemova u 5. setu slomio Iznera

Izner je imao veliku šansu da sve završi još sinoć u tri seta, jer je pri rezultatu 5:5 imao dvije vezane brejk lopte. Teniski Muhamed Ali se izvukao i tada i u 32. gemu 5. seta, kada je spasao meč loptu i izjednačio na 16:16
Žo-Vilfred Conga, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.07.2016. 15:42h

Džon Izner je odigrao još jedan maraton na Vimbldonu, ali je ovog puta teren napustio pognute glave.

Žo-Vilfred Conga je nakon 36 gemova u 5. setu konačno slomio otpor diva iz Oklahome i slavio sa 6:7, 3:6, 7:6, 6:2, 19:17.

Izner je imao veliku šansu da sve završi još sinoć u tri seta, jer je pri rezultatu 5:5 imao dvije vezane brejk lopte.

Teniski Muhamed Ali se izvukao i tada i u 32. gemu 5. seta, kada je spasao meč loptu i izjednačio na 16:16.

U 35. je iskoristio drugu brejk loptu i onda odservirao za pobjedu. Conga će u osmini finala igrati protiv zemljaka Rišara Gaskea, koji je bio bolji od Alberta Ramosa (2:6, 7:6, 6:2, 6:3).

Nakon pobjede nad Stanislasom Vavrinkom, Huan Martin del Potro je pokazao da je još daleko od nekadašnjeg nivoa, jer je izgubio od Luke Puja (7:6, 6:7, 5:7, 1:6), pa će Francuz na megdan Bernardu Tomiću.

Za razliku od Gaskea i Puja, koji su danas dobili po set i završili posao, Nik Kirjos je kao i Conga bio u dva dijela igre od Felisijana Lopesa i završio duel koji je u subotu prekinut zbog mraka (6:3, 6:7, 6:3, 6:4).

Kontroverzni Australijanac će u derbiju osmine finala igrati sa Endijem Marejem.