Conga osvojio Rodžers kup u Torontu

Postao je prvi Francuz pobjednik Rodžers kupa, a osvojio je prvi trofej ove sezone, ukupno 11. u karijeri i drugi na mastersima
Žo-Vilfred Conga, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.08.2014. 08:53h

Žo-Vilfred Conga pobjednik je masters turniru Rodžers kup u Torontu - francuski teniser je u finalu savladao Švajcarca Rodžera Federera u dva seta - 7:5, 7:6 (7:3).

Postao je prvi Francuz pobjednik Rodžers kupa.

Conga, trenutno 15. na ATP listi, osvojio je prvi trofej ove sezone, ukupno 11. u karijeri i drugi na mastersima.

Nakon što je slavio protiv zemljaka Eduara Rože-Vaselana i Žeremija Šardija, Conga je u osmini finala nadigrao svjetskog broja jedan Novaka Đokovića, potom do finala Endija Mareja i Grigora Dimitrova, da bi konačno srušio i najtrofejnijeg svjetskog tenisera.

Federer je dugo bio u igri, pokušavajući da napravi preokret. Međutim, morao je da položi oružjem pred boljim protivnikom, koji je potvrdio sjajnu formu i u velikom stilu okončao duel nakon jednog sata i 49 minuta igre.

Poslije ovog trijumfa, Conga je od danas ponovo u Top 10 na svjetskoj ATP listi, a veliki uspjeh donio mu je i novčanu nagradu od 598.900 dolara.

Poraženom Švajcarcu pripala je suma od 293.650 dolara.

Ukupan nagradni fond na Rodžers kupu u Torontu iznosio je 3,76 miliona dolara.