Conga srušio Nadala

Teniski Muhamed Ali je izlascima na mrežu potpuno razbio koncepciju drugog reketa svijeta i u direktnom duelu za polufinale završnog Mastersa sezone slavio sa 2:1 (7:6, 4:6, 6:3)
Žo Vilfred Conga, Foto: Beta AP
Ažurirano: 24.11.2011. 23:28h

Rafael Nadal definitivno više nije onaj teniser koji je nekada žario i palio gdje god da se pojavio. To je i konačno potvrdio Žo-Vilfrid Conga - teniski Muhamed Ali je izlascima na mrežu potpuno razbio koncepciju drugog reketa svijeta i u direktnom duelu za polufinale završnog Mastersa sezone slavio sa 2:1 (7:6, 4:6, 6:3).

Conga je od starta dominirao, a Rafa je bio bolji samo u finišu drugog seta, kada je na servis rivala iskoristio četvrtu set loptu.

U 3. setu 26-godišnji Francuz je razornim udarcima potpuno preuzeo kontrolu, poveo 5:2, ali je propustio šansu da svojim servisom odmah otkloni sve dileme. Nadal je vratio jedan brejk, da bi Conga već u narednom gemu još jednom oduzeo servis rivalu i završio posao nakon dva sata i 40 minuta.