Crna Gora bolja i od Andore, sa Irskom sjutra nastavak borbe za polufinale

U trenutku prekida meča, zbog mraka, rezultat je bio 1:1 u pobjedama, dok je duel prekinut u prvom setu dubla koji je odlučivao pobjednika.
Rezart Cungu, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 07.04.2017. 17:08h

Teniska reprezentacija Crne Gore sjutra će nastaviti odlučujući meč sa Republikom Irskom za plasman u polufinale treće grupe Euro zone Dejvis kupa.

Irska, uz domaćina, favorit treće grupe, koja se igra u bugarskom Sozopolu je povela 1:0 kada je Sem Beri pobijedio našem Rezarta Cungua sa 6:0, 6:1, za 58 minuta igre.

Izjednačio je Ljubomir Čelebić koji je savladala Džejmsa Mekgija sa 7:5, 2:6, 6:3, poslije dva sata i 16 minuta igre.

Čelebić i Cungu su počeli dubl meč protiv para Beri - Dejvid O'Hara, a meč je prekinut pri rezultatu 2:2 u prvom setu (Irci su vodili 40:30 u petom gemu).

Prije meča sa Irskom, Crna Gora je pobijedila Andoru 2:1, i upisala drugi trijumf u grupi D, nakon startne pobjede protiv Kosova (3:0).

Vođstvo crnogorskoj reprezentaciji donio je Rezart Cungu koji je pobijedio Žan-Baptista Po-Gotiea 2:0 (6:4, 6:2), a pitanje pobjednika riješio je Ljubomir Čelebić, koji je bio bolji od Lorena Rekodea 2:0 (7:6, 6:4).

U duelu dublova Mario Aleksić i Pavle Rogan izgubili su od Erika Kervoa Nožuea i Po-Gotijea 2:0 (7:5, 6:2).

Irska je, takođe, u prva dva kola upisala pobjede, protiv Andore i Kosova, sa po 3:0.

Pobjednici četiri grupe igraće u polufinalu, a pobjednici polufinala izboriće plasman u drugu grupu Evro-Afričke zone.