Pobjede Federera i Nadala, Dimitrov bolji od Tipsarevića, Troicki slavio nakon preokreta

2027 pregleda 0 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.01.2019. 09:28h

Španac Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Australijan opena. On je nakon dva sata i 17 minuta savladao domaćeg tenisera Džejmsa Dakvorda sa 3:0 (6:4, 6:3, 7:5).

Španac je već na startu prvog servisa napravio brejk i lagano priveo set kraju. Velika borba viđena je u drugom setu - Dakvort je poveo sa 2:0, ali je Nadal brzo uzvratio, vratio brejk, a potom još dva puta oduzeo servis Australijancu za vođstvo od 2:0.

U trećem setu, prilikom vođstva 5:4, Rafa je servirao za pobjedu, ali se Dakvort odbranio, napravio brejk, da bi u 12. gemu dozvolio novi brejk Špancu za konačnih 3:0.

Protivnik Nadalu u drugom kolu biće Metju Ebden.

Rodžer Federer je bez problema slomio otpor Denisa Istomina - 6:3, 6:4, 6:4. U narednom kolu ga čeka Danijel Evans,

Bugarski teniser, Grigor Dimitrov, savladao je nakon preokreta srpskog tenisera Janka Tipsarevića sa 3:1 u prvom kolu Australijan opena.

Tipsarević je prvi seti dobio sa 6:4, ali je naredna tri Bugarin riješio u svoju korist sa 6:3, 6:1, 6:4.

Dimitrov će u drugom kolu igrati protiv urugvajskog tenisera Pabla Kuevasa, koji je sa 3:0 (6:4, 7:5, 6:1) eliminisao Dušana Lajovića.

A Viktor Trociki uspio je da se nakon veliog prekoreta plasira u drugo kolo prvog Grend slema.

Trociki je poslije dva sata i 36 minuta sa 6:1, 1:6, 2:6, 6:1, 6:4 izbacio Roberta Karbaljesa Baenu.

Plasmanom u drugu rundu Trociki je ponovio prošlogodišnji uspjeh. Njegov protivnik u drugom kolu biće Grk Stefanos Cicipas.