Đoković ekspres: Montanjesu prepustio samo jedan gem

62 pregleda 0 komentar(a)
Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.04.2014. 14:30h

Aktuelni osvajač Roleks Mastersa u Monte Karlu, Novak Đoković, ekspresno je krenuo ka odbrani titule, pobjedom nad Špancem Albertom Montanjesom (6:a, 6:0).

Bila je to šesta pobjeda Đokovića u šestom meču sa Montanjesom, ujedno i najubjedljivija. Meč je trajao kao jedno fudbalsko poluvrijeme - svega 46 minuta.

Drugi reket svijeta plasirao se u osmini finala, gdje će ga čekati bolji iz duela Anderson/Monfils - Kareno-Busta.

Francuz Žo-Vilfred Conga savladao je Njemca Filipa Kolšrajbera sa 6:4, 1:6, 6:4 u najuzbudljivijem meču prvog kola Roleks Mastersa.

U duelu koji je trajao sat i 54 minuta Conga je iskoristio treću meč loptu za prvi brejk u odlučujućem setu i prolaz u osminu finala.

Protivnik Conge biće bolji iz duela Fonjini - Bautista Ađut.

Francuz Beneto eliminisao je austrijskog veterana Jirgena Melcera sa 6:4, 3:6, 6:4, a dalje je prošao još jedan Francuz, Ljodra, koji je u dva seta bio bolji od Poljaka Janoviča (6:4, 6;2).

Nisu, međutim, svi Francuzi prošli dalje, Rus Gabašvili šokirao je Žila Simona i savladao ga sa 4:6, 6:4, 6:4.