Đoković pobijedio srećnog gubitnika na startu kanadskog Mastersa

56 pregleda 1 komentar(a)
đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.08.2018. 19:20h

Novak Đoković nije dobio priliku da se revanšira Hjeonu Čungu za poraz na Australijan openu, jer je Koreanac nekoliko sati pred zakazani meč prvog kola Rodžers kupa odustao zbog povrede.

Umjesto njega, na teren je izašao Mirza Bašić, „laki luzer“ iz Bosne i Hercegovine, koji je bio odličan sparing partner i protivnik osvajaču Vimbldona.

Đoković je slavio 2:0 (6:3, 7:6).

Srpski teniser je u šestom gemu prvog seta napravio brejk, kod vođstva 5:2 imao prvu set loptu, ali je iskoristio prvu u svom servis gemu.

Drugi set je bio neobičan. Đoković je uz brejk poveo 4:3, pa 6:5, ali je Bašić uveo set u taj brejk, u kome, ipak, nije bilo iznenađenja - 7:3.

Njegov rival u drugom kolu biće kanadski igrač Peter Polanski, koji je dobio specijalnu pozivnicu i na startu savladao Metjua Ebdena.