Đoković "pospremio" Berdiha i osigurao prvo mjesto na kraju 2014.

7 komentar(a)
Đoković, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 14.11.2014. 15:37h

Novak Đoković će godinu, definitivno, završiti na prvom mjestu APT liste - u posljednjem meču grupe A, srpski teniser je "pospremio" Čeha Tomaša Berdiha sa 6:2, 6:2, za 69 minuta igre, i stigao do pobjede koja mu i matematički garantuje da ga Rodžer Federer više ne može dostići, bez obzira na epilog ovog turnira.

Đokoivć je ostvario 17. pobjedu u 19 duela sa Berdihom.

Prvi reket svijeta je lako stigao do pobjedu, uz potpunu dominaciju. Iskoristio je četiri od šest brejk prilika, dok Berdih nijednom nije bio u prilici da protivniku oduzme servis.

Đoković je imao više vinera (18-8) i asova (4-2), te manje neiznuđenih grešaka (10-19).

Đoković je u Londonu stigao do treće pobjede, dok je Berdih doživio drugi poraz, pa za eventualan prolaz u polufinale mora da se nada da će Marin Čilić u dva seta savladati Stanislasa Vavrinku.

U tom slučaju bi Berdih, Vavrinka i Čilić imali isti set količnik, pa bi o drugom mjestu odlučivao broj dobijenih i izgubljenih gemova.

Novak Đoković će u polufinalu igrati protiv Japanca Keija Nišikorija, koji je zauzeo drugo mjesto u grupi B.

Rodžer Federer čeka rivala u drugom polufinalu...