Đoković preko Federera do 50. titule

55 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.03.2015. 23:58h

Novak Đoković je prošao od raja do pakla i nazad - srpski teniser je u finalu Mastersa u Indijen Velsu savladao Rodžera Federera sa 6:3, 6:7, 6:2 i osvojio jubilarnu 50. titulu u karijeri.

Meč je mogao i morao da traje znatno kraće od dva sata i 17 minuta, jer je 27-godišnji Srbin u 2. setu imao brejk prednosti, a onda u taj-brejku vodio 5:3 i imao zicer za 6:3 na Fedeksov servis.

Pogodio je mrežu, potom dva puta zaredom odservirao dvostruku servis grešku, a Maestro iz Bazela je iskoristio poklon i izborio odlučujući set.

U njemu nije imao šansi, Đoković je igrao gotovo perfektno i u 38. međusobnom meču upisao 18. pobjedu.

Ovo mu je bila 39. titula na betonu, a Fedeks će sa 58 još dugo držati rekord...