Đoković se vratio iz nokdauna i pobijedio Fučoviča

11 komentar(a)
novak đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.08.2018. 21:17h

Novak Đoković bio je nokdaunu u prvom kolu US opena, izgledalo je u jednom trenutku da je pred porazom i da nema šanse da se izvuče u duelu sa Martonom Fučovičem.

Na kraju je, ipak, bio bolji i izdržljiviji od mađarskog igrača, za pobjedu 3:1 (6:3, 3:6, 6:4. 6:0).

Srpski teniser je krajem drugog seta morao da traži medicinsku pomoć, djelovao nemoćno i uspavano na njujorškom suncu.

Fučovič je izjednačio na 1:1, odmah napravio brejk, baš u trenutku kada je Nole djelovao bespomoćno.

Mađar, međutim, nije mogao da izdrži u istom ritmu, i njemu su ljekari morali da pomognu da bi se oporavio od vrućine i vlage, dok je Đoković kako je vrijeme odmicalo vratio snagu, i fizičku i mentalnu.

Takav Đoković je, ipak, neuporedivo bolji od Fučoviča, a nakon desetominutne pauze između trećeg i četvrtog seta vratio se na teren u maksimalnom izdanju, dok je njegov protivnik izgubio i posljednji atom snage.

Kada se sabrao i prevazišao krizu, Đoković je osvojio je deset vezanih gemova, od 2:4 u trećem setu došao do 6:4 i 6:0 za nadmoćan prolaz u drugo kolo.

Tamo ga čeka Tenis Sandrgren, koji je u tri seta lako eliminisao Viktora Troickog.