Đoković sjajan, Raonić ispao od Hjuita

Prvi teniser svijeta se plasirao u osminu finala pošto je pobijedio Francuza Nikolasa Maua sa 3:0 u setovima (6:0, 6:1, 6:1).
Đoković i Mau, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2012. 09:26h

Samo dva gema prepustio je rivalu Novak Đoković u 3. kolu Otvorenog prvenstva Australije - prvi teniser svijeta se plasirao u osminu finala pošto je pobijedio Francuza Nikolasa Maua sa 3:0 u setovima (6:0, 6:1, 6:1), za svega sat i 14 minuta igre.

Đoković brani titulu u Australiji, a nije imao ni malo problema niti milosti u duelu sa 81. teniserom svijeta, koji je danas proslavio 30. rođendan. Mau je, inače, poznat po tome što je u 1. kolu Vimbldona 2010. godine od Amerikanca Džona Iznera izgubio najduži meč u istoriji tenisa, nakon 11 sati i pet minuta igre.

Đoković je imao 31 viner i samo osam neiznuđenih grešaka.

Sljedeći protivnik prvog favorita turnira, koji je do sada izgubio samo 10 gemova, biće domaći teniser Lejton Hjuit, koji je savladao Kanađanina crnogorskog porijekla, Miloša Raonića sa 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 7:6, 6:3, nakon tri sata i pet minuta igre.

Đoković i Hjuit su do sada igrali pet puta. Jedinu pobjedu Hjuit je ostvario u njihovom prvom duelu na US openu 2006. godine.

Raonić je odlično počeo meč, dobio prvi set, ali u nastavku nije uspio da zadrži isti nivo igre, pa je Hjuit, koji je brejk u četvrtom setu uzeo u četvrtom gemu, iskoristio treću meč loptu u devetom gemu, i lobom završio posao protiv rođenog Podgoričanina, koji u tom gemu nije iskoristio dvije brejk-lopte.

Kanađanin je bolje servirao, imao je 23 asa, naspram svega šest Hjuita, i gotovo dvostruko više direktnih poena (56:24), ali je napravio je daleko više neiznuđenih grešaka 52:28.

Australijanac je imao bolji procenat iskorišćenih brejk šansi, tri od pet, dok je Raonić iskoristio dvije od šest.

Raonić, tako, nije uspio da ponovi prošlogodišnji rezultat u Melburnu, kada je stigao do osmine finala.

Drugi srpski teniser, Janko Tipsarević nije uspio da se plasira u 4. kolo Otvorenog prvenstva Australije.

Tipsarevića, koji je bio deveti nosilac, pobijedio je 17. nosilac Francuz Rišar Gaske sa 3:0 u setovima (6:3, 6:3, 6:1).

Naredni protivnik Gaskea biće Španac David Ferer koji je pobijedio veterana Huana Ignasija Čelu sa 3:0.

Najveće iznenađenje je pobjeda Kazahstanca Mihaila Kukuškina koji je u maratonskom duelu eliminisao 14. nosioca, Francuza Gaela Monfisa sa 6:2, 7:5, 5:7, 1:6, 6:4, i postao prvi teniser iz Kazahstana koji se plasirao u osminu finala nekog Grend slema.

Od nosilaca sigurni su bili Endi Marej i Žo-Vilfred Conga…