Đoković velikim preokretom preko Gofana do četvrtfinala

Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.08.2015. 19:20h

Malo je djelilo Davida Gofana, 14. igrača na svijetu, od najveće pobjede u karijeri.

Protiv najboljeg tenisera današnjice Novaka Đokovića vodio je 3-0 u trećem, odlučujućem setu i imao je servis.

Belgijanac se, međutim, uplašio pobjede, dvostrukom servis greškom vratio se Đokovića u igru. Ubrzo je uslijedila kazna, srpski teniser je vezao šest gemova i slavio nakon sat i 46 minuta igre (6:4, 2:6, 6:3).

"Odigrao sam dobar prvi set, a šta se potom desilo u narednih 45 minuta, ne želim ni da se sjećam. Na svu sreću, uspio sam da se vratim i dođem do pobjede", objasnio je 28-godišnji Beograđanin.

Rival Đokovića u četvrtfinalu biće veliki dužnik - Stanislav Vavrinka, koji ga je pobijedio u finalu Rolan Garosa.

Švajcarac je poslije velike borbe i tri odigrana taj-brejka eliminisao Ivan Karlovića 6:7 (2-7), 7:6 (7-5), 7:6 (7-5).

Hrvatski teniser je imao čak 35. asova, ali je Vavrinka uspio da sve to izdrži i stigne do slavlja. Biće to 22. duel srpskog i švajcarskog tenisera, a trenutni rezultatje 14-7.

"Srećan sam što sam dobio ovakvog rivala, protiv koga morate da zadržite maksimalnu koncentraciju. Morate da prihvatite da će da ima mnogo asova, ali uspio da to iskontrolišem", istakao je Vavrinka.

Tomaš Berdih je Tomiju Robredu prepustio svega gem (6:0, 6:1), a Aleksandr Dolgopolov je bio bolji od Jiržija Janovica (6:3, 3:6, 6:4).