Đoković završio posao protiv Del Potra i plasirao se u polufinale

Meč je sinoć prekinut pri vođstvu Del Potra od 2:1 u drugom setu. Đoković - Tim večeras od 20 sati
74 pregleda 6 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.05.2017. 13:08h

Tradiciju pobjeda u četvrtfinalu ATP Mastersa u Rimu, Novak Đoković je nastavio i danas - u nastavku meča koji je sinoć prekinut zbog kiše, Novak Đoković je pobijedio Argentinca Huana Martina del Potra sa 6:1, 6:4.

Do 14. pobjede u 18. međusobnom duelu, srpski teniser je došao poslije ukupno sat i 31 minuta igre.

Meč je sinoć prekinut pri vođstvu Del Potra od 2:1 u drugom setu.

Već na početku nastavka meča, poslije više od 14 sati pauze od trenutka prekida, Đoković je pokazao da je čvrsto riješen da meč okonča u dva seta.

Odmah je sa nulom osvojio svoj servis i izjednačio na 2:2, a onda u petom gemu napravio odlučujući brejk.

Kada je u šestom gemu anulirao brejk-šansu Del Potra i stigao do vođstva od 4:2, bilo je jasno da Đokoviću ne može izmaći pobjeda i drugo polufinale na masters turnirima u dvije nedjelje, nakon što je prošle sedmice ispao u polufinalu od Rafaela Nadala...

Đoković će već večeras od 20 sati u polufinalu igrati protiv Austrijanca Dominika Tima, koji je sa 6:4, 6:3 pobijedio Španca Rafaela Nadala.

Đoković je prošle godine u finalu poražen od Endija Mareja, a u "vječnom gradu" je četiri puta osvajao titulu (2008, 2011, 2014, 2015) u ukupno sedam odigranih finala.

U drugom polufinalu sastaju se Njemac Aleksandar Zverev i Amerikanac Džon Izner.